IN4S

IN4S portal

Knežević: Paji dati državljanstvo i poslati ga na Olimpijadu

1 min read
Danas u Višem sudu u Podgorici nastavljeno je iznošenje završnih riječi u montiranom procesu "državni udar".

Milan Knežević, 27.3. 2019. u sudnici Višeg suda

Danas u Višem sudu u Podgorici nastavljeno je iznošenje završnih riječi u montiranom procesu „državni udar“. Završnu riječ iznosi Milan Knežević

„Ja sam juče činjenični opisao i potpunu rasčlanio i negirao sve što mi se stavlja na teret“, rekao je Knežević u svojoj završnoj riječi i dodao:

„Ni ja, ni Andrija Mandić, ni Čađenović ne poznajemo Šišmakova i Popova i oni nijesu mogli da nam daju naredbe. Ja jednino poznajem Andriju i Čađenovića jer smo dugogodišnje kolege, i ako se naša saradnja zasniva na planiranje terorizma onda je to van svake pameti“.

On je naglasio da nijednu odluku DF ne može da donese bez zajedničke odluke svih šest članova Predsjedništva.

Knežević je rekao da sve što je znao Andrija Mandić, znao je i on i obrnuto. „Nijedan korak ni dogovor sa Aron Šavivov nije bio moguć ako svih šest članova Predsjedništva ne bude saglasan“, naglasio je Knežević.

Niko od članova DF-a nije upoznao Džozef Asada i pripadnike CIA, osim Šaviva, koji je već objasnio kakva je njegog odnos sa Asadom.

„Ovdje bi trebalo da se odredi šta je Šaviv u ovom procesu; da li svjedok, optuženi?“, rekao je Knežević.

On je učestvovao u kampanji predsjednika Izraela Netjanahua, a evo danas, naglasio je Knežević, Milo Đukanović je kod tog istog Netjanahua.

„Od 2016. godine vodi se brutalna kampanja protiv mene i kolege Mandića“, rekao je Knežević.

U ovom procesu Slavko Nikić se pojavljuje kao Deus eh machina.

Knežević je napomenuo da su njegovu djevojku Tamaru Magdelinić saslušali u Beogradu u prisustvu Saše Čađenovića i Milivoja Katnića.

„Da je imala bilo šta da krije, on bi rekla da smo u vanbračnoj vezi i odbila bi da svjedoči“, naglasio je Knežević.

„Osjećao sam se kao Jozef K. jer sam ušao u lavirint apsurda, i ne znam zašto me terete“, rekao je Knežević.

Knežević je rekao da Tužilaštvo podiže optužnicu 12 dana prije odluke u Skupštini o ulasku Crne Gore u NATO, te tako poručuju da je sve gotovo.

„Na jednoj strani je Njegoševa Crna Gora, a na drugoj Soroševa. Ja pripadam ovoj Njegoševoj“, naglasio je Knežević.

On je naglasio da su naši preci nakon pada Carigrada mogli da se okrenu Vatikanu koji je bliži, ali su odlučili da se okrenu ka Rusiji – Trećem Rimu i da „nijesu bili pomamnjeni“, kao što je Katnić rekao sve koji su okrenuti ka Rusiji.

Mujović je glavni agent provokator za sve što se dešava u Crnoj Gori. Knežević je naglasio da je Mujović došao ozvučen na sastanak sa liderima DF-a, po zapovijesti SDT Milivoja Katnića.

Knežević je naglasio da se Mujović liječi negdje u Evropi, dok njemu sa slomljenim ramenom nijesu dozvolili da ide kod fizioterapeuta, već su ga poslali u zatvor na 90 dana.

„Moja završna riječ je opelo za optužnicu“, naglasio je Knežević.

sudnica 27.3.

Knežević: Sinđelić svima obukao ludačke košulje

On je naglasio da jedina osoba koja je znala Sašu Sinđelića jeste Milivoje Katnić, koji je bio sudija u ranijim procesima protiv Sinđelića.

Knežević je objasnio način na koji je Katnić upoznao Sinđelića.

On je rekao da je Sinđelić iz ZIKS-a poslat na neuropsihijatriji na VMA, jer je očigledno da „imamo posao sa ludakom“. Knežević ističe da su Katnić i Čađenović namjenski prisustvovali 7 sati na saslušanju Sinđelića u Beogradu.

„Sporno je kako je došao vladinim avionom i sporno je da je prešao granicu da niko ne zna“, rekao je Knežević i nagalsio da su Katnić i Čađenović promijenili identitet Sinđeliću i u novembru 2016. dobija status svjedoka saradnika.

Milan Vujović je advokat Sinđelića i dobio 12 hiljada evra da bi branio Sinđelića. Taj isti Vujović je bio u vijeću zajedno sa Katnićem kada je Sinđelić bio optužen za pucnjavu u Raškoj, dok je bio vojnik.

Knežević je naglasio da je Sinđelić u „Ćirilici“ rekao da u Crnoj Gori je ostao Aleksandar Sinđelić, a da je on Saša Sinđelić.

„Umjesto da Sinđelić bude u ludačkoj košulji, on je svima nama obukao ovdje ludačku košulju“, rekao je Knežević.

Sinđelić nije ponudio odgovore na pitanja, jer nije znao ono što nije bilo. Njegova dva izvora saznanja su „Edi mi je rekao, saznao sam iz medija“.

On nema pojam o vremenu, nema pojam šta se dešava, već samo zna „Edi mi je rekao“, naglasio je Knežević.

„Nijednom riječju Sinđelić nije pomenuo Demokratski front“, ističe Knežević.

On je naglasio da tek u martu 2017. godine DF je „upakovan“ u optužnicu.

„Ovdje smo imali jedno traumatično-shizofreno iskustvo tri mjeseca gdje je on vrijeđao Mandića i mene“, rekao je Knežević i dodao:

„Umjesto da ućutite njega, vi ste sa glavnog pretresa udaljili mene i Mandića“.

„Sinđelić je permanentno lagao od momenta kada je saopštio svoje ime do današnjeg dana i mene ne interesuje ono što je on objavio u Srbiji, mene samo interesuje istina“, rekao je Knežević i dodao:

„Više od pola vremena smo izgubili na odgovore koji nijesu bili odgovori“.

Knežević je pitao ko će da snosi odgovornost što su „ovakvog čovjeka“ (Sinđelića) uključili da bude svjedok saradnik i da se više ne zna „ko je taj čovjek“.

Knežević je kazao da se jasno može saopštiit da Sinđelić nije zasluživao status svjedoka saradnika.

Knežević je rekao da nikada u životu nije vidio ni čuo za Šišmakova ili Širokova, i da bi on volio da zna ko je ta osoba „od koje je on navodno primao naredbe“.

Ko je Sinđelić, ko je taj čovjek?

On je istakao da je iz Sinđelićevog svjedočenja saznato jedino da je Edi neki trgovac dijamanata.

„Trgovac dijamantima čeka Sašu Sinđelića sa Bubanj potoka da mu pošalje majice da glavom vuka, magarca i konja da ih on prodava po buvljim pijacama u Moskvu“. rekao je Knežević.

Knežević je istakao da je Saša Sinđelić je na svoje ime imao 18 registrovanih brojeva telefona.

„Ko je taj čovjek, je li to moguće da neko koristi 18 telefona“, rekao je Knežević.

Knežević je komentarisao Sinđelićevo svjedočenje o njegovoj navodnoj kupovini opreme po buvljim pijacama. Sinđelić nije mogao da se sjeti gdje je kupio dron, dron igračku, pa ga je napominje Knežević da je Sinđelića podsjetio Katnić da je dron kupio u Smederevu.

Sam način predaje Saše Sinđelića kao svjedoka je laž, naglasio je Knežević.

Toga dana kada je pakovao opremu, Sinđelić je lagao jer je bio pod nadzorom BIA, smatra Knežević.

On je istakao nelogičnost izjave svjedoka saradnika i način kako je postao krunski svjedok. Sinđelić je rekao da se predao u Šabac policije, ali Knežević pita kako je to moguće ako je rekao da se predao BIA, a onda se postavlja pitanje kako je to sada moguće i šta je tu istina i kako je Boris Savić mogao da mu da status svjedoka.

Knežević je objasnio oko nelogičnosti i veze Velimirovića i Sinđelića i naglasio da Čađenović sjedi tu i uči ovoga kako da navlači ovoga, a ovaj uči onoga, ističe on misleći na odnos Velimirovića i Sinđelića. Knežević je naglasio da se na mjerama tajnog nazora nalazi GST Katnić gdje se čuje glas njegov gdje kaže Velimiroviću „Ajde zovi toga Sinđu“.

„Mi ne treba da vjerujemo ušima, već baznim stanicama“, istakao je Knežević.

Potpuno nejasno zašto je Sinđelić glavni zadatak ostavio Paji Velimiroviću a to je kupovina oružja.

Revers za puške izdaje sinovac prijatelja Milivoja Katnića, policajac izigrava taksi za Paju po Podgorici.

„Policija učestvuje u ovom procesu“ rekao je Knežević i dodao:

„Zna li NATO što ste radili, zna li NATO da sami nabavili puške. Ovo je država izvršila državni udar protiv sebe“.

Knežević je pomenuo da je Miloš Jovanović živ i zdrav i napomenuo da ga je pratilo dijete sa lenonkama, plave duge kose. I kada je pitao Sinđu šta to dijete može da mu uradi, rekao mu je nijesi svjestan šta može, podsjeća Knežević na Jovanovićevu izjavu.

On ističe da je Sinđeliću ovdje učen kako da svjedoči, kao primjer tome ide riječ „fleška“, jer po Kneževićevom mišljenju niko u Srbiji za USB uređaj ne govori „fleška“.

Iskaz svjedoka saradnika je doživio debakal nakon dokaza da on nije izlazio na aerodrom Šermetjevo, ističe Knežević.

Imamo dopis da su ga Rusi deportovali, ističe on, ali ovdje postoji iskaz Sinđelića da je on rekao da je mimo znanja državnih službi ušao na tlo Rusije. E sada ko laže Saša Sinđelić ili Rusija, pita Knežević.

Da li je Sinđa nindža, baci prah i tako nestane“, pitao je Knežević u vezi sa navodnim Sinđinim ulaskom u Rusiju.

Knežević se pita gdje je logika da lice koje je pod potjernicom BIA, predaje se toj istoj instituciji.

Kada ga pitaju zašto, on kaže jer ne vjeruje policije.

„A šta je BIA, Akademija za kulturu i umjetnost“, pita Knežević i dodaje:

„Ako je Saša Sinđelić najzaslužniji građanin za ulazak u NATO, onda taj NATO će da propane“.

Optuženom Dikiću je bilo loše, pa je Vijeće odredilo pauzu od 15 minuta.

Nakon pauze Milan Knežević je nastavio iznošenje završne riječi.

Knežević je rekao da mu je žao što nije bio na suđenju kada je svjedočio četnik Mileta Jelić, jer Knežević naglašava da bi ga pitao par pitanja vezano za njegov angažman u Budimljansko-nikšićkoj eparhiji i razlog zašto je izbačen. Knežević ističe da je Jelić jednom prilikom rekao da bi htio lično da vidi Kneževića, na šta mu je on poručio „bolje mu je da se ne sretamo“.

Jedino oružje u procesu jeste oružje koje je podmetnuo MUP CG

Knežević je nakon Jelića pomenuo Čeka Dačevića, koji je po njegovim riječima „svedok na dugme“, koji raspršava mržnju, ksenofobiju u Crnoj Gori.

On je došao da „zamalteriše kulu zaobilazaka istine u širokom luku“, ističe Knežević.

Ističe sastanak Dačevića i Sinđelića i rečenice da „četnici više neće biti sirotinja kada se ubije Milo Đukanović“, tu se opet vidi jedna od rasklinkavanja bedastoća postupka jer se ne zna ko tu laže.

„Država protiv države izvodi napad“, ističe Knežević, opisivajući radnju Mirka Velimirovića i njegov boravak u Podgorici, sa posebnim osvrtom na „kuću na Starom aerodromu gdje je bilo oružje“, na taksiranje Velimirovića po Podgorici od strane policijskog službenika.

Knežević ističe da za ovo neko treba da odgovara i ide u zatvor.

Oružje ne postoji, ali se pravi jedan foto elaborat gdje se nalazi oružje sa fotografije u kući policijskog službenika i jedino oružje jeste oružje MUP-a i jedina kuća je kuća Siniše Stojković, policajca gdje je namješteno da postoji oružje, a Mirko Velimirović radi po naredbi SDT i spaljuje dokaze, naglašava Knežević.

Knežević je naglasio nelogičnost Velimirovićevog svjedočenja o nabavljanju oružja od izvjesnog Fadilja, za kojega do dan dan nema podataka.

On je slikovito opisao kako je Velimirović objasnio kako je sakrio oružje u jezero Gazivode.

„Čovjeku treba dati crnogorsko državljanstvo i poslati ga na Olimpijske igre u trijatlon jer on zna i da trči i da pliva“, ironičan je Knežević.

Nakon kratke pauze, Knežević je nastavio sa završnim riječima u dijelu koji se odnosi na listing.

Knežević govori o telefonu koji je korisnik njegova djevojka Tamara Magdalenić sa namjerom da se uvuku u ovaj postupak kako bi se lakše on „pozicionirao i našao svoje mjesto u montiranom procesu“.

Knežević je rekao da je Magdalenić imala samo jedan broj telefona i ovaj 069 koji je on ugasio 2017. godine.

Ističe da su on i Dikuć imali u telefonu broj Miroslava Lazanjskog i broje telefona dva poslanika iz Srbije, kao i prodavnice motora u Kragujevcu, sasvim slučajno, ali je to Tužilaštvo iskoristilo i napravilo insuiciju da se njih dvojica uvežu u pvaj proces.

Knežević naglašava da Marko Lakić nije vještak telekomunikacije, već je obični policajski službenik.

Knežević je podsjetio na svjedočenje Brajana Skota i koliko se tu vide nelogičnosti optužnice, jer Skot ne pominje DF ni u kojem kontekstu.

Skot je kako je istakao Knežević, nikada nije pomenuo DF, i jasno kazao da nikad nije mislio da radi za DF.

Pomenuo je i nelogičnosti svjedočenja svjedoka bivšeg ministra Budimira Šegrta vezano za susret sa Ticijanom Masuom.

Nastavak suđenja sjutra  28. marta u 9 sati.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podjelite tekst putem:

14 thoughts on “Knežević: Paji dati državljanstvo i poslati ga na Olimpijadu

  1. Ja smatram da je Df naša stranka koja će od Crne Gore da napravi Ravnu Goru. Biće nam zastava crna a orao zlatan a u sredini ravnica!

  2. Ne smijemo zaboraviti da su bratska Srbija i uvaženi gospodin Predśednik Vučić pomogli da se spasimo od planiranog krvoprolića zavjereničke terorističke kriminalne grupe , zato im veliko HVALA !
    A ti Milane što si kuvao sad kusaj .

  3. Što sve ovo vredi kad su svi unapred osuđeni.Ja da sam Suzana Mugoša sramio bi se slike svoje.

  4. Sve što je prošlo i što će proći bez reakcije naroda, svrštava nas u saučesnike čije ćutanje je ujedno i odobravanje. Ovo je sramota naroda koji skoro tri godine u svom dvorištu nemo posmatra linč istine i pravde, i sve što se dopustilo i što će se dopustiti institucijama državnog sistema je u rukama naroda. Vreme je da shvatimo da je stid prema onome što vlast čini naša lična i kolektivna sramota. Podrška za lidere DF-a!

    1. TACNO TAKO !SVI KOJI SU DANAS TIHO SUDJEOUJU U SAMOPONIZAVANJU I SRAMOCENJU NARODA!OVI TZ.POLICAJCI,TUZITELJI I SUDIJE MORAJU ,JEDNOSTAVNO MORAJU ODGOVARATI ZA SVA OVA NEPOCINSTVA KOJA SE ODVIJAJU PRED OCIMA CIHELA NARODA!GDJE SU NEZAVISNI INTELEKTUALCI?PRAVNIC,STUDENT7,KNJIZEVNICI,AKADEMICI,POLITICKE PARTIJE,NAROD?OVO JE NAJVECA SRAMOTA U ISTORIJI JEDNOG JADNOG NARODA ,KOJI JE SEBI DOPUSTIJO OVOLIKO PONIZAVANJE PRED OCIMA CIJELOG SVIJETA !I ZASTO?SAMO ZA TO DA SE OVAJ NENARODNI I SATRAPSKI REZIM ODRZI NA VLASTI!TUZNO I ZALOSTNO ZA POJEDINCA A NE ZA NAROD KOJI SE „PONOSI“?SA SLOBODARSKIM DUHOM I JUNASTVOM !SRAMOTA ZA VJECNA VREMENA !NEMOZE NAS OPRATI NI ZETA NI MORACA ,NI SKADARSKO NI JADRANSKO MIRE!MI SMO NAJADNIJI NARID NA CIJELOM SVIJETU ,NAROD KUKAVICA I STOKA SITNOGA ZUBA!
      ANDRIJA I MILAN SU DVA NAJVECA BORCA ZA CAS I SLOBIDU OVOGA UJADJENOG KRSA!HVALA IM ZA SVE STO CINE DA BAR MALO UBLAZE OVU NASU TOTALNU PROPAST I POSRNUCE!

  5. SINDJA JE OVIM MARIONETAMA OD VLASTI NAVUKAO LUDACKU KOSULJU !OVO JE POTPUNA SPRDNJA I ZASTIDJE JEDNOG SATRPSKOG REZIMA KOJI PLJUJE NA RAZUM SVOJIH PODANIKA A SINDJA JE PLJUNUO SADA I NA SVE OVE NAKAZE KOJE FINGIRAJU POLIVIJU,TUZILASTVO I SUDSTVO ZAJEDNO SA TZ.GRADJANIMA!

  6. Nase pravosudne institucije su DNO DNA!Kad ovo rade liderima najace opozicione stranke, mozete zamisliti sta rade OBICNIM GRADANIMA! OTPOR DO SLOBODE!

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *