Kalač: Saradnja sa svima ako bi to bilo u interesu Bošnjaka
1 min read
Hazbija Kalač
Predsjednik Stranke pravde i pomirenja (SPP) u Crnoj Gori, Hazbija Kalač, izjavio je za agenciju SANA da je imao pogrešnu predstavu svako onaj ko je očekivao da će Crna Gora skrenuti sa evropskog puta i postati dio „srpskog svega“. Povodom aktuelnih političkih dešavanja u zemlji, Kalač smatra da se u Crnoj Gori trenutno osvaja demokratija.
– Ja sam bio prvi koji je kritikovao ovu Vladu. Ona je prosto zanemarila neke ustavne kategorije kao što je srazmjerna zastupljenost naroda u Crnoj Gori gdje prosto nisu vodili računa da, pored toga što se radi o ekspertskoj Vladi, da je bilo nužno naći i među ekspertima predstavnike određenih naroda koji se smatraju manjinskim što je i ustavna kategorija i što je i bila njihova obaveza – izjavio je Kalač.
Kalač se osvrnuo i na aktuelno pitanje manjinske vlade izjavivši da su određeni politički subjekti već jasno iskazali svoju opredijeljenost i to ko je njihov partner, naročito Bošnjačka stranka čiji je predsjednik bio vrlo eksplicitan u parlamentu i rekao da su izabrali partnera za razliku od albanskih partija koje se jako čuvaju od takvih izjava.
Na pitanje novinara, da li bi DPS bio potencijalni partner SPP-a u Crnoj Gori, Kalač nije isključio ni tu mogućnost iako sada to izgleda malo vjerovatno.
– Ako bi to bio interes bošnjačlph naroda. Kada je u pitanju interes bošnjačkog naroda svi politički subjekti za nas bi bili interesantni. U budućnosti ne znam šta će se desiti. U ovom trenutku DPS, s onim vrijednostima koje je imao u prošlosti, ne vidim kao potencijalnog političkog sagovornika iako smo mala stranka s namjerom i težnjom da postanemo značajan politički faktor u predstavljanju interesa bošnjačkog naroda. SPP kao predstavnik bošnjačkog naroda svakako da primarno gleda interese svog naroda kroz program kojeg smo postavili a ako nađemo u budućnosti neke dodirne tačke s bilo kojom strankom prema kojoj ćemo moći realizovati naše ciljeve – istakao je Kalač.

Ovaj STAROKUČ je rekao nešto što svaki Srbim treba da zna , a to je da u Turčina i u zmije ljute nikad nemoj imat vjere krute .
U kako su dobri, ko ih nezna skupo bi ih platio.Sta ce vam na to reci Dps?
Razguli. Moji su stvarali Crnu Goru. A tvoji Vijecno bili protiv Crne Gore. Ne pametuj
Samo što je u interesu Srba!