Kako se Jelena Milić oprostila od diplomatskog angažmana u Zagrebu: Bila i ostala za NATO
1 min read
© Ministarstvo spoljnih poslova
Opozvana ambasadorka Srbije u Hrvatskoj Jelena Milić, čiju su diplomatsku karijeru u Zagrebu pratili brojni gafovi, oprostila se od svog diplomatskog mandata u Hrvatskoj na društvenim mrežama, a u svojoj „ispovesti“ imala je „poruke“ i za studente u blokadi i svog naslednika.
On je sumirajući svoju biografiju, između ostalog, poručila da su „studenti u Srbiji u ideološkoj blokadi“, da joj je „žao što je civilno društvo zaklalo vola za kilo mesa“, kao i da, kako kaže, „treba slušati liberalnu Ameriku“. Ipak, podsetila je da je ostala dosledna zalaganju za Alijansu, poručujući da je „bila i ostala za Srbiju u NATO-u“.
Milićeva tvrdi da „nikada nije bila za nezavisnost Kosova“, ali i navodi da je „bila i ostala za Srbiju u NATO, dok su kako ističe, „ostali jeli kokice“.
Ona se u svojoj objavi dotakla i studentskih protesta u Srbiji i blokada.
„Bila i ostala ponosan član Otpora, insistirala da mi to ostane na zvaničnoj biografiji MSP-a. Mi nikad nismo blokirali, opstruirali, ignorisali. Mi smo tražili sagovornike u tadašnjoj vlasti. Sve, pa i Perišić u DOS, samo da krv ne padne. Ovo sad u Srbiji nije nenasilna promena režima. Ovo su pipci opasnih odumirućih pro-Hamas diktatora sa američkih kampusa i antifa terorista, samoproglašena elita koja ne sme da kaže da je protiv koncepta jedan čovek jedan glas“, navela je Milićeva u objavi na Fejsbuku.
Ističe i da su „veliku odgovornost preuzeli na sebe studenti u ideološkoj blokadi“.
„Autistični o dinamici u regionu i svetu kad im odgovara, uvezani kad im odgovara. Nisu deca. 18… Ginulo se u Vijetnamu u tim godinama. I na Košarama. Koga bi plenumaši zvali da srede sankcije NIS-a? Da sam AV dala bih im adresar, pa nek sami to srede. Brane Generalštab. Što se mene tiče, izgubio je svaki status kad je poslao trupe na Vukovar. S druge strane, zašto su protiv memorijala stradalima u NATO agresiji? Da li će pobijene u Topčideru staviti na listu žalosti-skakanja“, upitala je Milićeva.
Milićeva je takođe, navela da je „ponosno služila kao ambasador u Hrvatskoj“, kao i da „nije bila kidnapovana“ kada je dobila angažman, budući da je veliki deo javnosti bio iznenađen kada je ona izabrana za ambasadorku u Zagrebu.
„Nisam bila kidnapovana kad sam pristala. Smorila ga da mi da angažman iako sam imala dobar posao. Ni kad sam otišla na toranj u Vukovar, nisam bila kidnapovana, niti smenjena. Vreme prolazi… Žao mi je što je civilno društvo na Balkanu zaklalo vola za kilo mesa. Odoh da učim o Pjongjangu. Nego šta obući večeras? Bijelo dugme u Areni. Predsedniče, ostavite me u RH do Tompson koncerta, moram to uživo videti“, zaključila je svoju ispovest Milićeva.
Izvor: RT Balkan
Kakvo smeće bolesno, ova je gora od Kandić, Biserko, Severine…Ovu nakazu Vučić poslao u Zagreb da sluša Tompsona i da se ruga žrtvama Pavelića, Tuđmana, Plenkovića.
Neuravnotežene osobe ne bi trebalo imenovati na visoke i odgovorne funkcije.
OVAKVI I OVE DPSONJE LETONCI ESTONCI ZELEN S KI ARBANASI HRVATI BOSNJACI ZARAZILI NATO NA SMRT …