Кадиров поставио ултиматум Ердогану
1 min read
Рамзан Кадиров
Чеченски лидер Рамзан Кадиров обратио се турском председнику Реџепу Тајипу Ердогану поводом давања имена парку у турском Корфозу по кавкаском терористи Џохару Дудајеву.
„Отворено се обраћам председнику Турске Реџепу Тајипу Ердогану: одлучите се! Или ћете добити статус државе која јавно подржава терористе или ћете бити за транспарентне и поштене односе са Русијом, не мењајући своја убеђења иза њених леђа“, написао је Кадиром на телеграму.
Он је објаснио да не може да замисли да би Русија могла тако да поступи према турском руководству и прими „целу организовану банду која, на пример, изводи терористичке нападе у Турској и која је убила председника“.
„У супротном, док у Турској добијају азил криминалци за којима се трага и насилници, док отворено организују окупљања и догађаје за промену имена паркова по терористима који су умешани у погибију на хиљаде цивила, ми имамо право да одговоримо“, нагласио је чеченски лидер.
Он сматра да би са руске стране било логично да у Грозном буде овековечен оснивач Радничке партије Курдистана Абдулах Оџелан који служи доживотну казну у затвору у Турској.
Кадиров се обратио Министарству иностраних послова Русије, нагласивши да су акције Анкаре директна претња руско-турским односима и позвао да се предузму дипломатске мере, преноси Спутњик.
Џохар Дудајев се налазио на челу чеченских терориста и прогласио се председником „Чеченске републике Ичкерија“ која је у Русији проглашена терористичком организацијом. Он је био убијен 1996. године. Парк у његову част је отворен 10. децембра у Турској.


Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


Onda se ni Kadirovu ne može vjerovati, jer je i on „turčin“ tj. musliman… 😉
U Turčina vjere nema. Turčin ne priča da bi otkrio svoje misli, on priča da bi ih sakrio.
Ma zezaju ras palu ciU ras pale duboke mocvare. Sad vec zanimljivo da se sto duze igraju tj. Ne mora se zurit vise jer levica u sad radi sto vazfan i uvek .
Кадиров држи до себе и свог народа, али је одан и Русији. Прави патриота. Путин је јавио Ердогана да га чекају убице,и спасио га у покушају државног удара. А он се некоректно односи према Русији. Срамота. Ипак се Турчину не може вјеровати. Још је Његош то лијепо написао.