Kabinet Milatovića: Vlada se pomirila sa prodajom brodova, mora da preuzme odgovornost za bankrot Crnogorske plovidbe

Kabinet Predsjednika Crne Gore Jakova Milatovića oglasio se povodom prodaje brodova Crnogorske plovidbe.
– Crna Gora više ne smije biti talac partijskih eksperimenata, nesposobnih direktora i loših odluka Vlade koje plaćaju građani. Crnogorska plovidba je pred gašenjem, a njeni brodovi se prodaju. To je posljedica godina nemara, partijskog uhljebljenja i javašluka koji su ovu firmu pretvorili u simbol propalog upravljanja – navode u saopštenju Kabintea predsjednika Crne Gore.
Dodaju da zato je važno da bude jasno: čak i ako je prodaja brodova sada iznuđena, to nije dovoljno. Odluke koje su loše morale su se spriječiti na vrijeme, a oni koji su ih donosili moraju odgovarati.
– Ova Vlada se pomirila sa prodajom brodova, zato mora da preuzme najveću odgovornost za bankrot Crnogorske plovidbe. Odgovornost Vlade je u tome da saopšti ime i prezime svakoga ko je svojim potpisom, ćutanjem ili nemarom gurnuo Crnogorsku plovidbu u bankrot. Država se ne vodi tako da ono što generacije grade – trenutna vlast rasproda – ističu u saopštenju.
Iz Kabineta predsjednika dodaju da je ovo je poruka svima koji misle da je državna imovina ničija, nije ničija, nego svih nas, i mora se čuvati kao što se čuva porodična kuća.
– Ako neko misli da će decenije partijskog upravljanja ostati bez odgovornosti, vara se. Crnoj Gori su potrebne firme koje imaju profit, a ne firme koje odlaze u bankrot. Obećane su promjene i pravda, ali to političari nisu ispunili. Promjene su donijele samo druge ljude u istim foteljama. Građani Crne Gore odlučili su da se preuzima odgovornost, a ne samo fotelje. Zato, potrebno je utvrditi punu odgovornost svih koji su upravljali Crnogorskom plovidbom. Zahtijevamo domaćinsko upravljanje svakim javnim preduzećem i tražimo ukidanje partijskih feuda koji uništavaju sve čega se dotaknu – zaključuju u saopštenju.
Ovaj klovn svakoga dana sa svojim obrćanjima sve više pada! Pitam se čita li komentare ljudi.Gadi se ljudima i ne mogu da vjerujem da ne shvata da je slučajan i nebitan. Tu će biti do kraja mandata i nakon toga niko mu dobar dan neće nazvati. U svom jadu se približava Filipu Vujanoviću.
Gospodine Milatović, ne oslovljavam Vas sa gospodine Predsjedniče jer, po meni, nijeste Vi ni za koze čuvati a ne za predsjednika države, kako bi narod kazao. Dakle, vratite se na period, ne tako davno, kada ste bili ministar ekonomskog razvoja Crne Gore i kada vam je problematika brodarskih kompanija CG bila bliža nadležnostima nego sada. I tada su dvije kompanije grcale u gubicima, i tada je Vlada CG vraćala kredite Kineskoj banci i tada nijeste riječi progovorili na tu temu. Sada kada, sa pozicije Predsjednika države, potencirate pitanje odgovornosti za stanje u Crnogorskoj plovidbi očigledno je da se radi o populističkim apelima a ne nekakvoj ljudskoj i iskrenoj zabrinutosti.
Apsolutno podržavam komentar…..predsednik nije nadležan za ovo pitanje a svako zna da je SDP i DPS kupili brodove znajući da ne pogu biti profitabilni….gde su do danas bili udruzenja kapetana i pomoraca? I oni snose dio odgovornosti pogotovo ovi iz URA
Kako to nije od juče, privreda je propala mnogo ranije, pa i ovaj dio zajedno sa njom. Ko je odgovarao za mnoge fabrike, firme…niko, pojela maca.
Sami konstatujete da je decenijama ( 30 godina) unazad sprovedeno partijsko zapošljavanje i da su to posledice, ali niko nije odgovarao, nažalost. Kad će neznase.
Od tada treba početi.
I u institucijama da su partijski zaposleni i to neznaveni, nekompetenti lezelebovići, zakonom zaštićeni od otkaza. Uhljebeljeni do penzije. A i njih narod plaća. U slučaju da se pomene njihovi otkazi kazali ste ranije to bi bio REVANŠIZAM. Malo mjesta je ostalo za kompetentne i vrijedne, čekaju da ovi što su se uhljebljeni prije 30 godina odu u penziju.
Živ mi Todor da se čuje govor
2% U Podgorici AL U koaliciji S Urom …