ИН4С

ИН4С портал

Изненађење за кошаркашку репрезентацију Црне Горе: Никола Ивановић неће бити помоћ саиграчима

1 min read

Никола Ивановић

Плановима кошаркаша Црне Горе о најбољем резултату на европским првенствима задат је тежак ударац много прије почетка групе А у Тбилисију – први плејмејкер Никола Ивановић највјероватније неће моћи да помогне саиграчима због повреде.

Организатора игре Црвене звезде мучи Ахилова тетива, због чега је већ неколико дана на терапијама у Минхену, гдје је својевремено нашао рјешење за проблеме са кољенима. Како сада ствари стоје, 28-годишњи Подгоричанин ће морати дуже да паузира и неће се опоравити до 1. септембра, када Црна Гора игра у главном граду Грузије играју са Турском.

Није то једина мука, јер ће Бошко Радовић морати да се сналази без једног од лидера тима и на кључним утакмицама квалификација за Мундобаскет, против БиХ 24. августа у “Морачи” и три дана касније са Литванијом у Каунасу.

Ивановић ће се у понедјељак, као што је и планирано, појавити у Црној Гори на тестовима, али дјелује да су шансе да наступи на најважнијим утакмицама репрезентације у посљедње три године врло, врло мале.

Због његовог изостанка, питање је да ли ће доћи до промјене плана и око странца који ће наступати на тим мечевима квалификација за СП и на Еуробаскету, на којем су ривали у групи и Шпанија, Грузија, Белгија и Бугарска.

Наиме, рачунало се да је Џона Радебоу, који је оставио сјајан утисак и против Француске и Португала, али и синоћ у дуелу са Холандијом, сигуран путник, али би могао да га замијени Кендрик Пери, који долази у понедјељак, након што је добио продужени одмор због вјенчања. Можда ће, ипак, Радовић ризиковати и повести Радебоуа, а од плејмејкера водити само Игора Дробњака и Николу Павлићевића.

Питање је да ли ће и Марко Тодоровић бити спреман за искушења крајем августа и почетком септембра, јер је дуго паузирао након краја сезоне у Кини, а сада је ван тима због тешке упале синуса. Због нове паузе је изгубио драгоцјено вријеме да надокнади мјесеце одмора и буде потпуно фит за надметања са најбољима…

Узгред, с обзиром на то да се 19-годишњи Ђорђије Јовановић није ни појавио на припремама, позив је накнадно упућен Емиру Хаџибеговићу, који има велике шансе да наступи на Еуробаскету, јер би био једина замјена за Дина Радончића на позицији крила.

Борба

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *