IN4S

IN4S portal

Ikona na nišanu: Švajcarska političarka iz BiH kažnjena zbog skrnavljenja

Javno tužilaštvo u Cirihu traži novčanu kaznu za švajcarsku političarku Saniju Ameti, rođenu u BiH a poreklom sa KiM, koja je prošle godine snimljena kako puca u ikonu Bogorodice koja drži Isusa u naručju, prenosi Nportal.

Tužilaštvo traži novčane kazne od 10.000 i 2.500 franaka, kao i 1.500 franaka sudskih troškova (ukupno oko 15.000 evra). U optužnici se navodi da je političarka, poreklom iz Bosne i Hercegovine, „javno i na uvredljiv način vređala ili ismevala uverenja drugih u verskim pitanjima, posebno veru u Boga“.

Pročitajte JOŠ:

(FOTO) SKANDAL: Švajcarska političarka iz BiH pucala na ikonu Bogorodice i Hrista!

Podjelite tekst putem:

5 thoughts on “Ikona na nišanu: Švajcarska političarka iz BiH kažnjena zbog skrnavljenja

  1. Odavno se pitam zašto svakojaki prostakluk i bezobrazluk pokušavaju da podmetnu kao slibodu izražavanja. Uz ovu gadost podsećam na Pusi rajot, kao i gomilu sličnih bljuvotina koje pokušavaju da nam „uvale“ kao umetnost.

  2. Izvinjavam se svima jer sam, bio zatečen i o pravopisu nisam razmišljao, kao i sada. Ali poenta je ista da li sa pravopisnim greškama ili ne. Još jednom se izvinjavam svima, nadam se da će te razumeti

  3. Da je 150.000 hiljada, malo je. Kako je pucala u ikonu, još pre bi pucala u pravoslavni narod. Shvatite jednom da ne kod ejoj sličnima, samo postoji mržnja prema pravoslavl

    Shvatite jednom. Ovde je samo mržnja prema, pravoslavnom narodu.

    19

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *