IN4S

IN4S portal

Hrvati se ponose zločinima i ustaštvom – bez stida, bez osude, uz državnu podršku

1 min read

Ilustracija IN4S

Dok se 5. avgust u Hrvatskoj slavi kao „dan pobjede“, za srpski narod taj datum ostaje simbol najvećeg etničkog čišćenja u Evropi nakon Drugog svjetskog rata. Ipak, za zvanični Zagreb, „Oluja“ nije samo vojna akcija – ona je temelj novog identiteta, zasnovanog na ustaškoj retorici, istorijskim falsifikatima i otvorenom trijumfalizmu nad zločinom.

Koncert ustaškog pjevača Tompsona – državni spektakl

U Kninu je održan koncert Marka Perkovića Tompsona – pjevača poznatog po pjesmama u kojima se slave ustaše, „Oluja“ i klanje Srba. Sa bine su se čuli pokliči „Za dom spremni“, a publika je mahala zastavama NDH. Nije to bio ilegalni skup ekstremista – to je bio državni događaj, uz prisustvo ministara, zvaničnika, pa čak i premijera Andreja Plenkovića.

Ponovo ćemo pozvati Tompsona jer on jedini može da okupi pola miliona ljudi,“ poručio je Plenković.

HRT prenosi koncert – kao centralni događaj „Dana pobjede“

Hrvatska radio-televizija, javni servis koji se finansira novcem poreskih obveznika, uživo je prenosila koncert čovjeka koji je u Evropi više puta bio zabranjivan zbog promocije fašizma. Dok mu je u Austriji, Njemačkoj i Švajcarskoj nastup onemogućen, u Hrvatskoj je Tompson – heroj.

Slika ispred zastave NDH nije problem – ali srpska trobojka jeste

Na koncertu u Kninu, zastave NDH i ustaške poruke prolaze bez ikakve reakcije. Ali u Kotoru, u Crnoj Gori, dijete sa srpskom trobojkom izaziva čitavu državnu histeriju. Još jednom se pokazuje: antisrpstvo je prihvatljivo, fašizam je tolerantan – kad dolazi sa „prave“ strane.

Na koncertu Tompsona – i gosti iz regiona

Na koncertu u Kninu uočeni su i neki „gosti“ iz Crne Gore i Srbije – uključujući osobu koja je nosilac „Zlatne značke Srbije“. Dok se sa bine slavi progon Srba, dok se skandira fašističkim parolama, neki se smiješe u prvim redovima. To govori više od bilo koje analize.

Ustaštvo u Hrvatskoj nije eksces – to je sistem

Kad se pjevač koji slavi Jasenovac tretira kao državni umjetnik,
kad se fašistički koncert emituje na javnom servisu,
kad premijer lično staje u odbranu takvog događaja,

onda je jasno: ustaštvo nije margina – već je postalo establišment.

I ta činjenica zaslužuje punu pažnju, gdje god se srpski narod nalazio.

 

Podjelite tekst putem:

4 thoughts on “Hrvati se ponose zločinima i ustaštvom – bez stida, bez osude, uz državnu podršku

  1. Krvati su iskompleksirani krvoloci, svaki drugi krvat je ustasa, to je pokazao ustasko koljacki koncert za dom – spremni. Jasenovac i Gradiska stara to su kuce maxovih mesara, danasnji i juceranji i buduci krvati su krvoloci to im je genetski kod. Nijesu krivi krvati, krivi smo mi koji u zadnjih 100g tri puta dopustamo da nas kolju unistavaju ponizavaju, od prvog drugog do zadnjeg rata krvati su uzivali u unistavanju i klanju pravoslavnog zivlja. Evo sto rade nasi krvati, drpsovci iz plevala, ser zile milojko, gnjida iz radstoka LOMI lazovici katnici cadjenovici golubovici erakovici milatovici kapice vukovici nikolici medenice mugose KOMNENIC ivanovici…gori bi nam oni bili da im zapane nego krvatima iz iMotskog. Sta se cudimo fasistima kad su fasiti medju nama.

  2. Čime se ponositi mogu oni političari koji jedva čekaju da srpski narod uguraju u nacističku EU??? Imaju li stida, osjećaju li zrno sramote. Bili smo sa ovim nakazama u dvije Jugoslavije, znamo kako se završilo!

    10
  3. Hajde za prosečne Hrvate i neočekujem nešto drugo. Ali šta bi sa svim tim dušebrižnicima iz nevladinih organizacija i izvan nje, gde je EU i SAD gde su sankcije? Nema ni jedna javna prozivka? A Srbija i Crna Gora teži tom društvu?

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *