IN4S

IN4S portal

Herceg Novi: Uskoro sportski teren na Toploj

Naselje Topla uskoro će dobiti sportski teren, iznad Osnovne škole „Dašo Pavićić". Na osnovu dokumentacije koju pripremaju Sekretarijat za prostorno planiranje i izgradnju i Agencija za izgradnju i razvoj grada, Opština Herceg Novi će raspisati tender i finansirati izgradnju prvog terena u ovom dijelu grada, - saopštili su iz Opštine Herceg Novi.

Naselje Topla uskoro će dobiti sportski teren, iznad Osnovne škole „Dašo Pavićić“. Na osnovu dokumentacije koju pripremaju Sekretarijat za prostorno planiranje i izgradnju i Agencija za izgradnju i razvoj grada, Opština Herceg Novi će raspisati tender i finansirati izgradnju prvog terena u ovom dijelu grada, – saopštili su iz Opštine Herceg Novi.

Kako ističe potpredsjednik Opštine Miloš Konjević, ovo je projekat na koji veliki broj građana dugo čeka, imajući u vidu da Topla nema niti jedan sportski teren, iako je ovo jedna od najvećih i najrazvijenijih hercegnovskih mjesnih zajednica.

„Kao odbornik još prije pet godina sam inicirao ovo pitanje i konačno možemo reći da je realizacija izvjesna. Očekujem da tender bude raspisan u narednih nekoliko nedelja, a nakon sporovođenja procedure moći će da se krene u realizaciju“, kaže Konjević.

Kako dodaje, uskoro treba da bude završen glavni projekat, nakon čega će se znati tačna vrijednost radova, a očekuje se da taj iznos bude oko 40.000 evra.

Opština je za izgradnju sportskog terena dobila sagalasnosti Ministarstva prosvjete i rukovodstva škole „Dašo Pavičić“.

Dogovoreno je da će teren tokom trajanja nastave koristiti đaci ove, najveće novske osnovne škole, a u svim ostalim terminima biće otvoren za sve građane. Briga o održavanju terena biće povjerena Mjesnoj zajednici Topla.

„Uz već postojeći boćarski teren, ova lokacija postaće sjajno mjesto za okupljanje svih generacija, druženje i bavljenje sportom“, kazao je Konjević.

Pored projekta izgradnje terena u narednom periodu su u planu i drugi radovi u ovom dijelu grada: sređivanje pješačke staze od škole pored zgrade Centra bezbjednosti, sanacija urušenog potpornog zida, asfaltiranje ulice Put partizanskih majki, kao i obezbjeđivanje dodatnih parking mjesta radi rasterećenja saobraćaja u toj ulici.

Konjević dodaje da Opština Herceg Novi planira za narednu godinu i druge projekte posvećene unapređenju života mladih i promociji aktivnog života svih generacija naših sugrađana. Neki od njih su izgradnja sportskih terena u Sutorini i na Gomili, kao i uređenje postojećih i izgradnja novih dječijih igrališta.

Podjelite tekst putem:

1 thoughts on “Herceg Novi: Uskoro sportski teren na Toploj

  1. Samo se grade sportski tereni i sportske hale ,a blnice nemaju EKG,to sam licno vidio u bolnici Vaso Cukovic u Risan,gdje sestra trazi drugoj sestri na odeljenje da joj pozajmi EKG.Zna li neko koliko kosta taj EKG,a izasao je prije 50 godina. Mi pricamo o drzavi i dolaski maldih i prespektivnij,sve mi se cini da nema tu nista,doso ko god dosao stvari uvjek iste.Kako bi bilo dobro da ste napravili neku radionicu da se omladine necemu nauci ako ponestane tranzit opijata,jer mota cemo nesto radit,reciklirati bilo kompjutere ili neko drugo smece,morat cemo resavati i kanlaizaciju i hiljadu durugih stvari,ali necemo nego se samo ulaze u spotr.bar da imamo neke industriske gigante koji ce da preko reklama daju novac tim sportskim dovoranama ,nema sigurno,nego opet po dzepu narodnom porezom.
    tako je Marija Catovic izjavila da se majdani u Grblju moraju i dalje eksploatisati jer opstina nema novca ,koji ulaze da se zastite kucici i da sestve kesice od nailona za izmet koji sotavljau na cesti ili trotoaru.
    Estetikom na prvo mjesto,pokusava se zamagliti parznina i sumorna buducnost nase omaldine.
    Zato napre ,i ono novca sto imaju lokalne samouprave nesposobne da potrose korisno ,ulazu u sport,mi smo naslednici Stare Grcke?

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *