Grubač za IN4S: Đukanoviću je BIRN-ova lista upozorenje da “kerove mora držati na lancu”!
1 min read
„Britanska regionalna organizacija BIRN je objavljivanjem mape “desničarskih i ekstremističkih” organizacija izazvala eksploziju nazadovoljstva šoviniziranog ideološkog i medijskog kruga šefa bivšeg režima Mila Đukanovića zbog ekstremnih ličnosti i organizacija koje su u mapi ukazane“, rekao je za portal IN4S analitičar, Vojin Grubač.
Osim govora mržnje, kako dodaje Grubač, ili fizičkog nasilja čiji nosioci su ukazani u “mapi”, jako je interesantno da su se na listi našli i oni koji su nosioci duplih standarda.
„Recimo, javne ličnosti koje su pozdravljale svaku brutalnost policije u doba vladavine Đukanovića a sada ideološki opravdavaju i politički razvodnjavaju svaki napad na crnogorsku policiju ili, na primjer- u ispravnim dejstvima policije grčevito traže “nezakonitosti” da bi u policiju unijeli strah od bilo kakvog djelovanja protiv nasilnika iz redova tzv. komita“, jasan je on u izjavi za IN4S i dodaje da ipak, odlično pamtimo žestoko prebijanje golobradog momka od strane devetorice “komita” ispred podgoričke “Delte” u vremenima litija, što se kao praksa nastavilo i poslije svrgavanja Đukanovića, recimo: napad na policiju u Nikšiću za vrijeme praznovanja 13. jula i nedavno ispred Skupštine, bahanalije “komita i komitkinja” po nikšićkoj Župi, napad četvorice “izbornih turista” iz Nikšića na čovjeka iz izborne komisije na glasačkom mjestu u Šavniku, oduzimanje golf-palica koje su plaćeni glasači DPS-a donijeli u Šavnik i slično.
„Izvještaj BIRN-a je žestoko isprovocirao krugove bivšeg, a sada razorenog i unezvijerenog Đukanovićevog režima koji su svoje apsolutne i bahate neonaciste predstavljali “borcima protiv fašizma” a šovinistički orjentisane likove, često sulude, kao “građanske aktiviste”. U tom smislu su, na primjer, skupinu ekstremnih, obijesnih i nekontrolisanih osoba, koji su se kao grupa našle u izvještaju BIRNA-a, nazivali “građanskim aktivistkinjama” a socijalnim mrežama se i dalje dijeli snimak sa Cetinja u kojem su se “izvanredno” legitimisale kao nosioci bizarnosti, nevaspitanja i anticivizacije“, navodi Grubač.
Dakako, kako dodaje, na snimku se jasno i razgovetno čuje kako “dične patriotkinje” skandiraju, ispred Cetinjskog manastira, neviđene u istoriji Crne Gore skarednosti, tipa: “Bog vas j.bo, u dupe vas j.bo”, “Pose… se u vašeg Isusa Hrista”, “Kur.e jedne smrdljive”,…, pretpostavljajući da je to “Bogu ugodno” čuti?!
„I svi oni, od batinaša, preko medijskih šovinista sve do histeričnih skarednica, poslije izlaska u javnost BIRN-ove liste uglas tvrde kako su “targetirani”?! U pravno sređenim državama, svi ti “targetirani” bi završili na sudu i kroz dokaze bi im bilo suđeno za ekstremizam, šovinizam, uznemiravanje javnosti, vrijeđanje religijskih i nacionalnih osjećanja ljudi i svjesnu težnju ka izazivanju nereda i konflikata. Da se razumijemo, BIRN-ova lista je samo vrh ledenog brijega jer se na njoj nisu našli šovinizirani kolumnisti i propagandisti Đukanovićevog ideološkog kruga, urednici njegovih huškačkih medija kojima je specijalnost sprovođenje hajki i etiketiranja sve uz standardno burlikanje i vrijeđanje kroz naslove i u tekstovima“, jasan je Grubač i dodaje da je najinteresantnije, to što se na listi BIRN-a se nije našao lično Milo Đukanović koji je bio ključni kapetan ošašavljenog broda u bučnim i pjenušavim vodama ekstremizma Crne Gore, što mu je bila konstanta ma kojem političkom i nacionalnom vektoru pripadao a znamo da je taj vektor često radikalno mijenjao.
„Mada, ne treba isključiti varijantu da mu je ovaj, sasvim korektni izvještaj BIRN-a došao kao upozorenje da “kerove mora držati na lancu” jer je svima dojadio stalnim impulsima u namjeri destabilizacije države!“, zaključuje Grubač za IN4S.






Sinoć u Dnevniku RTCG novinarka Dijana Drašković,postavlja pitanje Da li će predsjednik posegnuti za rušenjem skupštine ,pošto je skupština za njega ,,izgubila smisao“?I ,kaže da on pažljivo osluškuje stavove stručnjaka za ustavno pravo .I tu mu svojim mišljenjem ,prvi pomaže Đorđije Blažić koji misli da on treba srušiti / u ovom trenutku ) STABILNU skupštinsku većinu .
Ali ,raniji zahtjev SNP da se on razriješi sa dužnosti predsjednika ( da mu se izglasa impičment ) nema ko da ocjeni je li u saglasju sa ustavom .
Ti „gradjanski aktivisti“,“novinari“ i razni tvitereasi bi,da se ne daj Boze zarati,bili gori prema Srbima nego sto su ustase bile u ratu.
Gotovo nezapaženo u CG je prošla vijest da su se poslije nedavnih izbora u BiH,političari trojne koalicije / Čović,Dodik i Nermin Nikšić ispred tzv. ,,osmorke“ i svog SPD /očas dogovorili da krenu naprijed u formiranju Ministarskog savjeta i organa u Predstavničkom domu BiH i da se ne koče razvojni projekti u entitetima/ za RS su važni-izgradnja hidrocentrale Buk Bijela,aerodroma Trebinje,postavljanje gasovoda ispod vodotoka Drine i dogovor o trasi autoputa ka Sarajevu/,a sve to zahvaljujući tome što je Bakirov SDA izgubio na nedavnim parlamentarnim izborima.Bošnjaci su ,,progledali“ i shvatili ko je do sada bio kočničar / na žalost u Predsjedništvu je ostao još jedan kočničar, Željko Komšić/.Isto se dešava i u CG, DPS gubi rapidno,građani se osvješćuju i shvataju ko ,pričom o nacionalizmu,koči ,brži napredak u razvoju države i borbu za bolji standard građana.Kako sinoć,reče premijer Abazović,DPS je glavni krivac za ovo i na sljedećim izborima će pasti na 20 % podrške .On je u emisiji Okvir,govorio i o daljem napretku CG u ekonomiji o borbi protiv kriminala i retrogradnoj nacionalističkoj zaostavšini DPS-a .