Gdje će sada Milo Đukanović: Od džakova sa brašnom do neuspelih džakova sa glasovima

"Džaba zlato i dukati, plaču nekad i bogati" Milo Đukanović, foto: Alo
Milo Đukanović je posle punih 30 godina „bez odmora“ došao do toga da ne bude glavni u Crnoj Gori koju je mučki razarao u četiri premijerska mandata, dva predsednička i na mestu ministra odbrane od 1991. pa do sad.
Sa svega 29 godina došao je do mesta premijera, bez prethodnog političkog iskustva (ne računajući omladinu komunističke stranke), a nakon što je u Titogradu završio ekonomiju, oblast turizam.
Strpljivo i marljivo je radio na prosperitetu Crne Gore, pa je tako prema analizi „Independenta“ došao do bogatstva od 12.000.000 evra, dok navodno, njegova porodica kada se sve sabere, ima desetostruko više.
Što se tiče studentskih dana, „zarađivao je noseći džakove sa brašnom“
Od šverca cigareta za koji je otpuživan, a zbog kog Evropa beleži 700 miliona evra gubitka na godišnjem nivou, do izveštaja italijanske agencije Ansa i tvrdnji da je od 1994. do 2002. predvodio grupu za krijumčarenje cigareta između Crne Gore i regije Pulja u Italiji… Do, nadaju se građani Crne Gore, konačnog političkog kraja od 30. avgusta 2020.
Njegova stranka više neće moći da formira većinu, ali, visoka izlaznost u zemljama poput Crne Gore može imati i neželjene propratne posledice.
Izvor: ALO
jeli pobjega dje je
U Gusinje je njegova partija pobijedila pa ga treba poklonit Gusinjanima . Ako nista drgo moze brati borovnice .
Gusinjcima misliš?
Neka ide na plantaže da bere grožđe,i da povede ekipu svoju.
Kod Brana u hotel da igraju poker i onda u spuz obojica ima država sve da im oduzme i da im blokira racun u banci ako su u prvoj to onda ide preko veze
Molim “ istraživačke“ novinare da pišu na temu( radni naslov): Put od džemperaša do megamilionera! Nagradni fond da bude od njegove oduzete nezakonito stečene imovine( svakom tražiti da dokaže porijeklo imovine,nijesu mogli od plata postati milioneri)…
Tek će o tome da se piše – trideset godina, desetine afera. A insajderi će hteti da se operu. Nadam se i novim nastupima iz najbližeg okruženja. Počev od vazda nedorečenog Svetozara Marovića. Sad nema razloga niko da kalkuliše.