IN4S

IN4S portal

(FOTO) Pogledajte posljedice olujnog nevremena, za 12 časova registrovano preko 58 000 munja

1 min read
Jako nevrijeme zahvatilo je sinoć Crnu Goru, posebno Podgoricu

Nevrijeme u Podgorici

Jako nevrijeme zahvatilo je sinoć Crnu Goru, posebno Podgoricu.

Pljuskovi, praćeni vjetrom, poplavili su ulice, a pričinjena je i određena materijalna šteta.

posledice oluje

Iz Crnogorskog elektroprenosnog sistema navode da je kroz našu državu prethodne noći protutnjalo nevrijeme kakvo već dugo nijesu zabilježili, te da je za 12 časova registrovano preko 58.000 munja na teritoriji Crne Gore.

Jak olujni vjetar lomio je stabla, nosio otpad, a poplavljene su bile i ulice.

https://www.facebook.com/zelenilo.doo/photos/a.2305837069661450/2745956775649475/?type=3

“Ekipe su jutros na terenu, stanje je redovno. Imamo par lokacija gdje je prijavljeno da su poplavljeni podrumi”, kazao je CdM-u načelnik Službe zaštite i spašavanja Goran Janković.

Ekipe gradskog preduzeća Zelenilo od jutarnjih časova raščićavaju kolovoze i trotoare.

“Ekipe Zelenila su na terenu i intezivno rade na otklanjnju posljedica kako bi se omogućilo nesmetano kretanje pješaka i odvijanje saobraćaja”, navode oni, prenosi CdM.

Poplave

Registrovano preko 58.000 munja

Iz Crnogorskog elektroprenosnog sistema navode da je kroz našu državu prethodne noći protutnjalo nevrijeme kakvo već dugo nijesu zabilježili.

“U periodu od 19 časova sinoć do 7 jutros registrovano je preko 58.000 atmosferskih pražnjenja na teritoriji Crne Gore i graničnih trafostanica susjednih sistema BiH, Albanije, Srbije, navode oni.

Podjelite tekst putem:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *