Forca otvorena i za pregovore sa DPS-om
1 min read
Forca je uputila poziv za razgovore ostalim albanskim partijama o formiranju koalicione vlasti u Ulcinju jer takvo rješenje smatra najprirodnijim, ali u slučaju njihovog negativnog odgovora, ne zatvara vrata ni dogovorima sa Demokratskom partijom socijalista, kazao je Danu funkcioner Force Genci Nimanbegu.
On očekuje da će se ostale albanske nacionalne partije što prije izjasniti o njihovom pozivu o formiranju koalicione vlasti.
„Nezvanični kontakti već postoje gotovo svakodnevno, ali očekujemo da vidimo i zvanične reakcije na naš poziv. Posloje toga ćemo definisati kada će početi razgovori. U slučaju negativnog odgovora vidjećemo nešto drugo“, kazao je Nimanbegu.
Upitan „da li nešto drugo“ podrazumijeva razgovore sa DPS-om kazao je da Forca nije unaprijed nikome zatvorila vrata.
„DPS je na izborima osvojio devet odborničkih mandata, što je iznenađujuće za Ulcinj“, kazao je on između ostalog.
Na izborima održanim 26. januara u Ulcinju Demokratska partija socijalista osvojila je devet mandata, Forca osam, koalicija Zajedno za budućnost Ulcinja koju čine Demokratska partija-Demokratski savez i Perspektiva sedam, Demokratska unija Albanaca tri, Socijaldemokratska partija se dva, Pozitivna Crna Gora dva, Socijalistička narodna partija i Demokratski front po jedan.