ФК Динамо симболично кажњен због скандалозног навијања против Срба
1 min read
Фото: Гети
Дисциплинска комисија Хрватске ногометне лиге казнила је ФК Динамо затварањем сјеверне трибине на стадиону „Максимир“ због уврједљивог скандирања хулигана на мечу са ФК Ријеком.
На мети хулигана били су Ријечани и Срби, па судија није имао друге опције осим да посегне за казном. Да ли је она само симболична, друго је питање.
По тој одлуци Динамо би у последњем колу првенства Хрватске дочекао Хајдук без навијача на сјеверној трибини, али како се сазнаје, то се неће догодити, јер ће се клуб жалити на одлуку, преноси Б92.
„Како се ради о поновљеном прекршају, ГНК Динамо је кажњен одигравањем прве следеће првенствене или куп утакмице без присуства гледалаца на сјеверној трибини стадиона Максимир и новчаном казном у износу од 10.000 куна“, објављено је на страници Прве ХНЛ.
Уколико жалба Динама буде одбијена, онда би се казна аутоматски пренијела на први меч у новој сезони.
Навијачи ФК Динама су током меча три пута скандирали – „Шугава Ријеко, смрдљиви граде, побићу пола твоје Армаде. Шугава Ријеко, пуна си Срба, не брини, Ријеко, има још врба“.
Такође, кажњен је и ФК Хајдук и то са 25.000 куна зато што су навијачи сплитског клуба бацили 15 бакљи и три топовска удара на утакмици против Славен Белупа.
Прочитајте још:
Сад и званично: Црвено-бијели шампиони пришили трећу звјездицу (ВИДЕО)

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


Valjda je važnije to što su urlali ove nacističke parole nego je li „FK“ ili „HNK“!
Nije FK DINAMO
nego HNK DINAMO