Драгаш: Ђукановић дијаспору моли за глас након што је отјерао са својих огњишта
1 min read
Ђукановић у дијаспори, коју је он направио својим чињењем или нечињењем, види „резервоаре“ и „џепове“ гласова за једнократну употребу, и сјети их се само пред изборе, поручује члан предсједништва покрета Европа сад, Тихомир Драгаш.
Како оцјењује, спољна политика и брига о дијаспори треба да буде стална а не само у вријеме избора.
„Навешћу само један примјер којим се показује незаинтересованост за потребе дијаспоре, а то је постизање билатералног договора са Њемачком администрацијом око признавања возачких дозвола, који до дан данас није постигнут једино са Црном Гором од свих земаља са простора бивше Југославије (БиХ је тај договор постигла 2014. год, Србија 2018. год, а Македонија 2019”, нагласио је Драгаш.
Позвао је све људе из дијаспоре да гласају кандидата Јакова Милатовића.
„Пошто већ 10 година радим и живим у Њемачкој, себе рачунам у дијаспору, иако већину својих прихода доносим у Црну Гору, гдје ми живи породица – позивам све грађане Црне Горе који живе ван граница Црне Горе, а имају право гласа, да узму учешће и гласају за Јакова Милатовића, јер знам да ће он више урадити за нашу дијаспору у оквиру једног мандата него Ђукановић за 32 године владавине”, нагласио је он.
Драгаш је истакао и да је WWW (World Wide Web) или популарније Интернет је настао 1989 године, само двије године прије него је Мило Ђукановић први пут постао премијер као један од најгорих студената и без дана радног искуства у својој 30. години.
„Јаков Милатовић је имао пет, а ја 14 година. Док смо Јаков и ја проводили дјетињство играјући се са својом браћом и другом дјецом, вриједно учећи и слушајући своје родитеље, са друге стране, већ у првим годинама свог мандата, Ђукановић је замрзио шах због шаховнице, и учествовао у ратним операцијама и прогону грађана Црне Горе из мање бројних народа. Неколико година након настанка, Интернет је постао доступан и у Црној Гори кроз диал-уп конекцију брзине свега 56 кб/с“, навео је Драгаш.