IN4S

IN4S portal

DPS o parlamentarnim izborima: Milo naš, neka bude volja tvoja

1 min read

Demokratska partija socijalista (DPS) poručila je da odlazeći predsjednik Crne Gore nema obavezu da se sa poslanicima konsultuje oko datuma održavanja izbora i raspuštanju Skupštine.

-Umjesto da se politički pokriju ušima i bez riječi posmatraju i prihvate naredni potez predsjednika Crne Gore, poslanici amorfne parlamentarne većine počeli su bestidno da licitiraju – da li bi i kada trebalo da raspusti Skupštinu Crne Gore, još očekujući da se konsultuje sa njima oko datuma održavanja izbora. Da li je negdje to pravno zapisano kao obaveza predsjedniku Crne Gore, ili imaju zasluge za izrazito demokratsko ponašanje u minulom periodu koje bi trebalo uvažiti? – poručili su iz DPS-a.

Demokratska partija socijalista ističe i da se ,,aktuelna parlamentarna većina ne brine za postupanje predsjednika Crne Gore.“

-O legitimnosti budućeg poteza šefa države trućaju prozaično i diletantski oni koji su uprkos jasnim i jedinstvenim preporukama sa relevantnih domaćih adresa da to ne čine, besprizorno usvojili Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o predsjedniku, koji predstavlja pravno starašilo našeg pravnog poretka, za svakog laika, a tek za iole ozbiljnog pravnika- piše u saopštenju.

Kako ističu, Đukanovićevo postupanje ,,bilo je i biće u skladu sa Ustavom Crne Gore i interesima države.“

 

Podjelite tekst putem:

1 thoughts on “DPS o parlamentarnim izborima: Milo naš, neka bude volja tvoja

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *