IN4S

IN4S portal

Dodik: Najveći uspjeh je što smo se oduprli centralizaciji BiH 

1 min read
Balkan u fokusu njemačke špijunske agencije, Bosna naročito, Republika Srpska može opstati i postojati bez BiH“, poručio je Dodik.

Milorad Dodik

Najveći uspjeh Republike Srpske u 2017. godini je, po ocjeni predsjednika Milorada Dodika, to što se zvanična Banjaluka oduprla centralizaciji BiH koju su pokušali da sprovedu Bošnjaci, uz pomoć stranaca.

Dodik je to rekao sinoć u specijalnoj emisiji na RTRS, sumirajući rezultate postignute u ovoj godini.

On je istakao da je otpor kojim su institucije Srpske odgovorile na pokušaje devastiranja njenih nadležnosti od strane određenih struktura u Sarajevu i međunarodnih faktora najvažniji politički uspjeh Republike Srpske.

Dodik je rekao da se Srpska u ovoj godini suočila i sa ozbiljnim ekonomskim teškoćama koje su u velikoj mjeri bile izazvane globalnim kretanjima.

Predsjednik Srpske je naglasio da su koncept liberalne ekonomije, loša privatizacija i štete od poplava umnogome doprineli lošem stanju, ali da se Srpska iz takvog stanja izvlači.

Tome u prilog idu i kapitalna infrastrukturna ulaganja u Srpskoj, 110 kilometara izgrađenih auto-puteva, najavljena gradnja novih dionica, najava gradnje termoelektrane „Gacko 2“, završetak Kliničkog centra u Banjaluci, naveo je između ostalog Dodik.

Govoreći o ekonomiji i zaduživanju, predsjednik Dodik je istakao da već duži period nema zaduživanja u oblasti javne potrošnje, već samo za infrastrukturne projekte.

„Dobit preduzeća ove godine je preko milijardu maraka, a javni dug je dug javnih preduzeća koji ona redovno servisiraju, osim ’Železnica Srpske‘, koje mi moramo da preuzmemo“, dodao je Dodik.

Predsjednik Srpske je poručio da se za Srpsku vredi boriti, te da njeno postojanje određuje način na koji će ljudi tamo živjeti.

Balkan u fokusu njemačke špijunske agencije, Bosna naročito
„Republika Srpska može opstati i postojati bez BiH“, poručio je Dodik.

Predsjednik Srpske napominje da na birou za zapošljavanje nema nijednog elektroinženjera, građevinskog ili mašinskog inženjera, ali da je najviše onih koji su završili menadžment, i to na privatnim fakultetima.

„Mislim da je pravo čudo da smo politički i ekonomski opstali u poslednjih desetak godina“, istakao je Dodik.

Podjelite tekst putem:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *