Додик: Козара је синоним страдања и успешне борбе српског народа

Додик, Фото: РТРС
Председник Републике Српске Милорад Додик изјавио је данас да је Козара синоним страдања и да је постала синоним успешне борбе српског народа.
Он је рекао да је Козара место идентитета, место где Срби нису хтели да допусте да буду сведени, прекрштени, протерани, преноси Срна.
“Козара је постала синоним успешне борбе српског народа и онда када су комунисти говорили о томе да је то борба против антифашизма, то је била борба за голи српски живот на овим просторима”, рекао је Додик у обраћању на обележавању 83 године од Битке на Козари.
Он је напоменуо да о томе говоре чињенице да су Срби чинили и партизански покрет, дизали устанке где год су били.
Срби су дизали устанке против неправде, злочина који се дешавао од самог почетка, рекао је Додик и подсетио да је државни план усташа био да покрсте, побију и протерају српски народ.
Он је напоменуо да је недавно био у Броду на Дрини, где је од Францетићевих усташа страдао српски народ са Романије.
Мало се зна да је Тито одбио да прими тај збег и заштити га од Францетићевих усташа, па је тај збег кренуо низ Дрину и убијено је тада 6.000 људи, нагласио је Додик и подсетио на остала масовна српска страдања.