Ђоковићу полуфинале, Мареју бијес
1 min read
Ђоковић-Мареј
Мастерс серије у Мајамију савладавши Ендија Мареја са 7:5, 6:3, а ова дуел је обељежила спорна ситуација са краја првог сета, када је Ђоковићев преступ промакао судијама, што је Британца прилично изнервирало. Овај пораз бацио га је на осмо мјесто АТП листе, што му се није десило од 2008. године.
Први гем протекао је добро по нашег најбољег тенисера, који га је сопственим сервисима освојио уз један изгубљени поен и константну офанзиву, због које је момак из Шкотске готово сво вријеме био по метар, два иза основне линије, покушавајући да из дефанзиве пређе у напад, у чему није успио.
Мареј је морао много више да се помучи да освоји сопствени сервис-гем, у коме се играло девет поена, али без брејк шанси, а после изједначења Новак је изнова играо готово без грешке на своје сервисе, вративши предност – 2:1.
Ђоковић је наставио у сјајном ритму, у четвртом гему је изградио двије шансе за брејк, а Британац је тада био смирен и успио да се избори за ново поравнање резултата, које, истина, није дуго потрајало јер је његов ривал из Србије врло брзо дошао до 3:2.
Меч је тада почео да добија обрисе једног другог ритма, јер је Мареј најпре стаблизовао своју игру, а онда напао Ђоковића, који је у седмом гему по први пут дозволио ривалу да буде на 40:40, али његов супарник није могао даље од тога, па се „резултатска клацкалица“ наставила.
Напето је било када је Мареј стигао до своје прве брејк шансе, при резултату 5:5, но Ђоковић је са три узастопна поена, а својим трећим асом, привео тај гем крају у своју корист и пребацио терет притиска на другу страну мреже. Сасвим довољно терета за кључни моменат – брејк за освајање сета.