IN4S

IN4S portal

Najbolji mogući Federer 0:2 (4:6, 4:6)!

U ovim momentima igra se polufinale masters turnira u Šangaju gdje se 36. put međusobno sastaju Novak Đoković i Rožer Federer. Prvi finalista ovogodišnjeg Šangaja je Francuz Žil Simon koji je pobjedio Felisiana Lopeza.

Meč između Đokovića i Federera je višestruko važan, jer osim ulaska u finale pomenutog turnira pobjedniku donosi velike šanse da kalendarsku godinu završi na 1.mjestu ATP liste ( više šanse za taj rezultat ima Novak nego Federer ), a ovo je svakako prilika da Đoković izjednači skor pobjeda u njihovim međusobnim mečevima koji do jutros iznosi 18:17 za Švajcarca. Ove godine odigrali su 4 međusobna meča i skor je 2:2, ali je najvažniji od njih dobio Srbin, u finalu Vimbldona ( 3:2 u setovima ). Kao što čitaoci IN4S znaju, Novak ima niz od 28. uzastopnih pobjeda na turnirima u Kini, prošle nedjelje je odbranio titulu u Pekingu, a ovim polufinalnim duelom brani i prošlogodišnju masters titulu u Šangaju.

rodzer federer

Poslije 38.minuta, Federer je dobio 1. set sa 6:4. Meč je vrlo izjednačen, Federer je osvojio jedan jedini brejk u setu ( pri rezultatu 2:2 ), a Novak je imao šansu da uzvrati već u narednom gemu, imao je brejk loptu, ali je nije iskoristio. Sve prije i poslije ta dva gema, proteklo je u izuzetno izjednačenoj igri, i dominaciji servisa kod obojice.

novak-djokovic-milos-raonic-davis-kup-srbija-kanada-2013

U toku je drugi set. Federer je odmah uzeo brejk i djelovao izuzetno nadmoćno u nastavku drugog seta. Kod 3:1 za njega, imao je veliki napad na Đokovićev servis, i Novak se tu jedva izvukao, odbranivši tri brejk-lopte protivnika. Zatim je kod 4:2 za Švajcarca Novak opet bio loš na servisu, ali su uslijedile velike greške Federera i Đoković osvaja taj gem. U osmom gemu viđena je velika, nevjerovatna borba i odličan tenis. Federer je dobio i taj gem. Kod 5:3 za Federera, Novak opet nesigurno servira, daje protivniku dvije meč lopte, ali se nekako izvukao iz te situacije i spasio svoj servis došavši na 4:5. Konačno, Federer u svom najboljem mogućem izdanju uspješno servira za meč i dobija duel sa 2:0 (6:4,6:4).