Најбољи могући Федерер 0:2 (4:6, 4:6)!

У овим моментима игра се полуфинале мастерс турнира у Шангају гдје се 36. пут међусобно састају Новак Ђоковић и Рожер Федерер. Први финалиста овогодишњег Шангаја је Француз Жил Симон који је побједио Фелисиана Лопеза.

Меч између Ђоковића и Федерера је вишеструко важан, јер осим уласка у финале поменутог турнира побједнику доноси велике шансе да календарску годину заврши на 1.мјесту АТП листе ( више шансе за тај резултат има Новак него Федерер ), а ово је свакако прилика да Ђоковић изједначи скор побједа у њиховим међусобним мечевима који до јутрос износи 18:17 за Швајцарца. Ове године одиграли су 4 међусобна меча и скор је 2:2, али је најважнији од њих добио Србин, у финалу Вимблдона ( 3:2 у сетовима ). Као што читаоци ИН4С знају, Новак има низ од 28. узастопних побједа на турнирима у Кини, прошле недјеље је одбранио титулу у Пекингу, а овим полуфиналним дуелом брани и прошлогодишњу мастерс титулу у Шангају.

rodzer federer

Послије 38.минута, Федерер је добио 1. сет са 6:4. Меч је врло изједначен, Федерер је освојио један једини брејк у сету ( при резултату 2:2 ), а Новак је имао шансу да узврати већ у наредном гему, имао је брејк лопту, али је није искористио. Све прије и послије та два гема, протекло је у изузетно изједначеној игри, и доминацији сервиса код обојице.

novak-djokovic-milos-raonic-davis-kup-srbija-kanada-2013

У току је други сет. Федерер је одмах узео брејк и дјеловао изузетно надмоћно у наставку другог сета. Код 3:1 за њега, имао је велики напад на Ђоковићев сервис, и Новак се ту једва извукао, одбранивши три брејк-лопте противника. Затим је код 4:2 за Швајцарца Новак опет био лош на сервису, али су услиједиле велике грешке Федерера и Ђоковић осваја тај гем. У осмом гему виђена је велика, невјероватна борба и одличан тенис. Федерер је добио и тај гем. Код 5:3 за Федерера, Новак опет несигурно сервира, даје противнику двије меч лопте, али се некако извукао из те ситуације и спасио свој сервис дошавши на 4:5. Коначно, Федерер у свом најбољем могућем издању успјешно сервира за меч и добија дуел са 2:0 (6:4,6:4).