Ćetković demantuje medije: „Nisam video natpise, a kamoli tražio da se skinu“
1 min read
foto: srpskainfo
Glumac Vojin Ćetković oglasio se povodom pisanja medija da su on i njegov kolega Dejan Lutkić od organizatora tražili da se sa bine skine veliki natpis “Mitrovdanske bitke 1992. i 1994. godine na Nevesinjskom ratištu“ uz koji je stajao grb Republike Srpske, kao i natpis Vlada Republike Srpske – Odbor za negovanje tradicije oslobodilačkih ratova.
Organizatori akademije, Opština Nevesinje i Odbor Vlade za negovanje tradicije oslobodilačkih ratova, odnosno Ministarstvo za boračka pitanja Republike Srpske, odbili su da skinu pano i upoznali režisera akademije i glumce da ne dolazi u obzir uklanjanje, niti pomeranje navedenog panoa u stranu.
Nakon toga su glumci napustili Nevesinje, a organizatore ostavili u nezgodnoj situaciji, jer se sve odigralo neposredno pred početak svečane akademije koja je trebalo da ima direktni televizijski prenos na Radio-televiziji Republike Srpske.
Glumac Vojin ćetković oglasio se na svom Instagram profilu i demantovao navode medija.
„Svaki put u Nevesinje dolazim s posebnim osećanjem. U Domu kulture koji nosi ime vrhunskog umetnika, mog kuma i prijatelja Nebojše Glogovca igrali smo dve predstave Dejan Lutkić, Nebojša Ilić i ja u maju i bilo je veličanstveno. Sala prepuna divnih ljudi koji su prilazili i govorili i naš ste kum. Sa radošću sam na Mitrovdan ponovo došao u Nevesinje da govorim poeziju povodom Dana opštine. Rekli su mi da treba da postanem i nevesinjski kum. Prihvatio sam umetnički koncept reditelja Aleksandra Pejakovića, ali kada sam saznao da se reditelj povlači, jer u umetničkom delu programa moraju da budu i nekakvi transparenti, odlučio sam da ga podržim i da ne nastupam. Nisam ni vidio te natpise, a kamoli tražio da se skinu. Nikakav incident se nije desio u Nevesinju„, piše između ostalog u postu.
Gospodine Ćetkoviću, cenim Vaš umetnički rad, ali Vas ne shvatam.U moju glavu,koja je dobrano osedela, ne može da uđe ta Vaša podrška, na neviđeno. Kažete niste ih ni videli a kamo li tražili njihovo skidanje.Dalje kažete da ste podržali kolegu, režisera.Pa taj režiser je tražio skidanje tih ,,transparenata,, a Vi ste ga na neviđeno podržali. Da li shvatate, da ste indirektno i Vi tražili isto.
on prica istinu jednako kao ti,nijesam trazio,ili jednostvno ode i ne nastupui,mozda bi bilo bolje da je trazio ovako je sipalo gore jednostvno se povukao a da nije znao ocemu se radi?ali kada sam saznao da se reditelj povlači, jer u umetničkom delu programa moraju da budu i nekakvi transparenti, odlučio sam da ga podržim i da ne nastupam. Nisam ni vidio te natpise, a kamoli tražio da
Kako se neko mpoze povuci a da nezna sta je bilo napisano,kako bi reagovao da je na transparentu pisalo : Gej povezuje ljude a reditelj se nije povukao?Ovo je samo primjer.Ili da je pisalo Komlen je Gej?
Sve je ovo samo blijeda slika njih samih , licnosti nase „velike“kulture?
Danas se uglavnom velicaju i oni koji su na tudjoj nesreci izgradjivali svoju neku karijeru ,bilo politicku a samim tim i umjetnicku,treba samo napraviti retrospektivu tih jakih licnosti za saku dinara su spremni sve da urade,i kao mladi i kao straiji i zreli ljudi,ne pojavljuju se slucajno Srgej Nikola i bezbroj tih „velikana“ fimal i pozirista,koji su blijedi kao nasa politicka stvarnost,pa gd je ti je licna hrabrost i autoritet da si bas radi toga ostao,bas zato sto taj reziser nije,gdje je tu bar mrvica licne zrtve,zamisli da si ih morao i fizicki branit od bilo koga,kako bi kao u raznim filmovima i serijama izvukao jatagan i naprvio juris u „neprijtelja“ ,ne nego pravac zeni pod suknju.Licni stav i licna hrabrost se ne dokazuje u tekstovima drmaturga raznish pisaca i na karju rezisera svega toga ,nego i licnim primjerom ,kojega ovaj doticni „velikan“ nema ,ili vjerovatno ima ali se za njega nebi rado zalagao!
Prosipao je mjesecim razne price o seriji RTSa Nemanjici ,kao da se radi o Njemu licno,a ovdje nije imao harbrostuí da izdrzi jednu vece od dav sata sa ljudima kako kaze njegovog pokpojnog prijateljai druga,samo da li On zna sta je to drug i prijatelj ,dobro je da nije rekao i KUM,ta rijec je vise nipodastavana od rijeci DRUG,zahavljujuci ovakvima!
Lazes lazes.
Ovi glumci baš nemaju osjećaj za potrebu stvaranja lažne srpske istorije. Kako ono bijaše, u toj bitci 5000 srba je pobijedilo 40 000 ustaša, a bitka je trajala dvije godine, skoro kao staljingradska.
Koja je tvoja uloga na ovom portalu osim da nas sa tvojim komentarima svakodnevno podsećaš na ustašiju u Crnoj Gori.
Dobro je da ima i ovakvih na ovom portalu, da vidimo protiv koga su se nasi pradjedovi borili i za sta je vrijedelo ….