Бжежински дели Крим између Украјинаца, Руса и Татара
1 min read
Збигњев Бжежински
Амерички политиколог Збигњев Бжежински је изјавио да се Крим може поделити између Украјинаца, кримских Татара и Руса, нагласивши да полуострво “никад није било украјинско”, преноси Спутњик.
Бивши саветник председника САД за националну безбедност подсетио је како је Никита Хрушчов предао полуострво Украјини за време СССР-а и навео да су један од одлучујућих фактора на Криму увек били Руси и руска војска, пише Зн.уa.
Украјина, по његовим речима, такође има “своје елементе” на Криму.
“Постоји и трећи елемент који су заборавили, али који је веома важан — то су кримски Татари. Они су важан локални елемент”, рекао је Бжежински, наневши да је компромис могућ узимајући у обзир наведене факторе: украјински, кримско-татарски и руски.
“Не ради се о потпуној предаји Крима Украјини, као што не може бити говора о повратку Крима у целину Русије. Мислим да се временом може некако постићи одређено политичко решење по којем би Крим био не неки начин враћен на бази признања и уз узимање у обзир постојања ова три фактора”, сматра политиколог.
Међутим, сада овај сценарио, сматра Бжежински, није реално остварити, али у будућности то ће бити једино могуће.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
Ко више пита ову стрвину за мишљење. Умри ђаволе смрдљиви!
I znate što će Rusi Tatarinu, bilo kome da dadnu …
Naravno da znate!
Ako iko snažao mrzi, onda je to Poljak na Rusa!
… Lice Zvjera!
Nije on Poljak, vec hazarski jevrej.
…”после уништења комунизма, једини преостали непријатељ Америке је православље…”
+Збигњев Бжежински, Бжезинский Уничтожение Православии с помощью секты
https://www.youtube.com/watch?v=-Ar2aJJ9YYY
“лице слика душу”…
, и речи прате
+Збигњев Бжежински, Zbigniew Brzezinski It is infinitely easier to kill a million people than to control them
https://www.youtube.com/watch?v=GO2U9jJoWsM
Ali nije krepao ovaj idiot