Борељ о резолуцији УН: Свет осудио незаконите нападе
1 min read
Жосеп Борељ
Високи представник ЕУ за спољну политику и безбедност Жозеп Борељ поздравио је усвајање резолуције Генералне скупштине УН о руској агресији на Украјину, наводећи да је резолуцијом свет оштро осудио незаконите нападе на једну суверену државу.
“Одлука је јасна. Свет је оштро осудио незаконите и ничим изазване нападе на једну суверену државу”, навео је Борељ у саопштењу објављеном на званичном сајту ЕУ.
Генерална скупштина Уједињених нација усвојила је јуче резолуцију о “Агресији над Украјином”, пошто је 141 држава чланица Генералне скупштине гласала “за” резолуцију, пет је било “против”, а 35 уздржаних.
Борељ поручује да је оваква одлука УН-а “историјски тренутак”.
“Уједињене нације су биле сагласне у говору о вредностима и принципима садржаним у Повељи УН. Најоштрије су осудиле агресију Руске Федерације, као и умешаност Белорусије, захтевајући да престану са употребом силе против Украјине и повуку све војне снаге са читаве територије Украјине – одмах, потпуно и безусловно”, наводи Борељ.
Он додаје и да су Европска унија и њене државе чланице радиле заједно са Украјином и партнерима на припреми резолуције.
“Захваљујемо свим земљама које су то подржале и са којима заједно стојимо у одбрани међународног система заснованог на правилима. Морамо да наставимо да радимо за добробит међународног мира и безбедности, штитећи све државе, велике и мале, стојећи уз Украјину и подржавајући њене демократске институције и представнике”, закључио је Борељ у саопштењу.
JESU LI 1999 GODINE NEZAKONITO BOMBARDOVALI U SRCU EVROPE SRBIJU I CRNU GORU ,GDJE VI JE TADA BILA OSUDA I MEĐUNARODNO PRAVO KD STE UBIJALI DJECU I NAROD RUSECI FIRME MOSTOV VOZOVE . SRAM VAS BILO
Zašto niste tako osudili nezakonite napade Usa i Nato pakta na nekadašnju SR Jugoslaviju,Irak,Libiju,Avganistan,Siriju i mnoge druge države.Nije narod blesav sve vidi i zna,ali se svi nadaju dako i ako neće bombe padati po nama, ali glavni krivci za sve ovo su Usa i Nato koji preko grobova drugih naroda hoće da dođu do bogatstava i resursa drugih naroda, jer su svoje resurse već isrpili ili su blizu da se iscrpe i sada treba oljačkati tuđe ,a pod plaštom navodne demokratije a zapravo primjenom gole sile i dvostrukih međunarodnih standarda.
Trt-mrt!