Боб Дол: САД да пошаљу тенкове у Украјину

Некадашњи кандидат за предсједника Сједињених Држава Боб Дол изјавио је данас да би САД требало у Украјину да пошаљу оружје, укључујући тенкове.
„Има пуно ствари које можемо да урадимо. Могли бисмо сиромашним Украјинцима да дамо оружје“, рекао је Дол у Канзас Ситију, преноси агенција АП.
Дол, кога амерички медији описују као политичку икону Републиканске партије, оцијенио је и да амерички предсједник Барак Обама „није снажан лидер“.
„Мислим да руски предсједник Владимир Путин осјећа да Обама неће ништа да уради тако да има прилично одријешене руке“, навео је он.
Дол сматра да би слањем оружја Путину била послана „снажна порука“.
„Мислим да бих, прије свега, послао нешто тенкова и оружја као помоћ украјинском народу. Путин би схватио да смо озбиљни“, објаснио је он.
Бивши предсједнички кандидат је закључио да је америчка спољна политика „прилично слаба“.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


http://www.youtube.com/watch?v=3T4Vxzo3nQo