Бивши савјетник Буша упоредио Ђукановића са афричким диктатором
1 min read
Марвин Оласки, бивши саветник некадашњег америчког председника Џорџа Буша у ауторском тексту у америчком магазину „Ворлд” оцењује да породица црногорског премијера Мила Ђукановића спада у један од финансијски најмоћнијих владајућих кланова на свету.
Измеђуосталог, Олански је сходно финансијској моћи коју има Ђукановић и по условима у којима влада више од четврт века, направио анализу лика Ђукановића те га упоредио са Теодором Нгуема Мангуе Обиангом, премијером Екваторијалне Гвинеје и сином диктатора те афричке земље, званично мултимилионером.
Позивајући се на податке вашингтонског Глобалног финансијског интегритета, Оласки је указао да су из Црне Горе од 2001. до 2010. године незаконито изнете 6,2 милијарде америчких долара.
Према мишљењу Оласког, у тексту под насловом „зауставити издаје“ ново америчко законодавство (ФАТЦА), које предвиђа много већа овлашћења за пореску службу САД када су у питању акције у иностранству, отвара и нови тренд који би могао знатно да отежа сакривање украденог богатства.
„Према подацима Глобалног финансијског интегритета (ГФИ), из малене Црне Горе су од 2001. до 2010. године изнете 6,2 милијарде долара. Породица премијера (и бившег члана комунистичке партије) Мила Ђукановића сада је један од најбогатијих светских владајућих кланова, па су чак и мрвице које падају са њиховог стола велике. Од пет младих црногорских грађана најмање два су незапослена, а Ђукановићев сестрић Един је као студент купио стан на Менхетну за 900.000 долара“, навео је Оласки.
neće dobro dočekati niko ko je pljačkao na muci naroda i izrabljivao…
Kasnite sa ovim tekstom cirka nekoliko mjeseci. Objavljen je odavno u funkciji ucjene DJukanovica koji je tada balansirao oko NATO/a.
Ovaj novinar mora da je nesto pobrkao nas gospodar je veliki demokrata bas misli o svom narodu blago narodu sa njim.
Po mojem mišljenju i zaslužio je da bude bogat jer je sposoban u svemu. Uspio je da povrati državnost Crne Gore i to pored ogromnog protivljenja velikosrba!
Dosta nam je vise stresa od Mila i DPS-a…