ИН4С

ИН4С портал

Бијела кућа спремна да на ублажавање последица пандемије потроши 6 трилиона долара

Како се епидемија короновируса шири по САД, та администрација Доналда Трампа повећава „брдо долара“ којима има намјеру да ублажи њене економске последице. И за америчке породице и за амерички бизнис.
SAD, Amerika

Бијела кућа

Како се епидемија короновируса шири по САД, та администрација Доналда Трампа повећава „брдо долара“ којима има намјеру да ублажи њене економске последице. И за америчке породице и за амерички бизнис.

Са амбицијом да све буде изведено тако да Трамп сигурно побиједи на новембарским предсједничким изборима.

Шеф (Националног) економског савјета Бијеле куће Лоренс Кадлоу објавио је да ће власти САД на „ублажавање последица“ потрошити око шест трилиона долара, преносе Факти.

Био је притом и прецизан и прилично директан:

„Цијели пакет ће чинити два трилиона долара директне помоћи (породицама и бизнису) и око 4 трилиона кредита које ће доделити Систем федералних резерви. То ће бити највећи такав пакет у цијелој историји Сједињених Држава“.

Да би просјечном Американцу било јасније, Кадлоу је изговорио да ће „жив новац“ добити породице, незапослени, приватна лица и мали бизнис. Још је додао:

„Два трилиона ће бити утрошена на потпору породицама, социјалну помоћ незапосленим, помагање болницама и целим привредним гранама. Ушли смо у сложен период, али сматрамо да ће све потрајати још неколико недеља. Можда и месеци, али сигурно неће трајати годинама“.

Да би све ово било могуће, мора у форми закона бити подржано у Конгресу САД. Међутим, демократе које имају већину у Представничком (доњем) дому нису сагласне са делом плана уграђеног у „пакет“.

Трамп је рекао да демократе користе ситуацију да у тај закон укључе и неке ванредне расходе за које су заинтересоване.

САД  имају 53.000 инфицираних коронавирусом и нешто више од 700 умрлих.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

1 thoughts on “Бијела кућа спремна да на ублажавање последица пандемије потроши 6 трилиона долара

  1. Tu pare ne pomazu. EU se osvjescuje. Sada se jasno vidi cuveni „maligni“ rusko-kineski uticaj u vidu pomoci. „Fini“ uticaj zapadnih kolonijalista se vidi u otimacini testova, maski, respiratora….. i svega sto moze pomoci od svojih partnera jer drugima vise ne mogu otimati. Otimaju za sebe i nije ih briga za partnere. NATO, USA, UK, Germany …. to su najveci svjetski banditi, teroristi, tirjani i i kriminci. Zvace USA rusku i kinesku vojsku upomoc. Samo gledam i vidim kako se uvijaju kao crvi u nemoci.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *