ИН4С

ИН4С портал

Банка хране: Једнократна помоћ грађанима у висини 30 – 40 евра, а високим функционерима 500 до 1000 евра

1 min read
Сиромашни грађани најчешће добију највише два пута у години дана једнократну помоћ у висини 30 - 40 еура док је она за високе функционере у износу од 500 до 1000 €. Добијали су их за отварање изложби, путовања, али и за оно што најугроженијима највише треба, за плаћање струје, набавку дрва, куповину намирница.

Банка хране Црне Горе

– Дубоко свјесни проблема у којем се налазе сиромашне породице а у сазнању колико држава мало чини за њих са једне стране а много, и то често и без критеријума, за своје функционере изражавамо јавни протест, пишу из Банке хране.

– Дубоко смо разочарани себичним приступом извршне власти а посебно министра , директора директората , директора центра за социјални рад и осталих из сфере социјале који су користили све привиилегије за остаривање личне користи у виду стана и кредита под посебно повољним условима, не размишљајући како онима који немају ништа, изградити социјалне станове и додијелити једнократне новчане помоћи у висини оних које добијају њихови партијски функционери, на шта би их професионално бављење послом обавезало и што декларативно чине, тврде из ове организације.

Сиромашни грађани најчешће добију највише два пута у години дана једнократну помоћ у висини 30 – 40 еура док је она за високе функционере у износу од 500 до 1000 €. Добијали су их за отварање изложби, путовања, али и за оно што најугроженијима највише треба, за плаћање струје, набавку дрва, куповину намирница.

– Знајући да је социјала код нас у износу од 63 до 128 еура а да функционери имају и по десет пута већа примања поставља се питање: да ли је нашој држави у интересу да “ намири” ионако намирене функционере или да помогну социјално угроженим да то више не буду. Социјалних станова има веома мало и тешко се до њих долази сматрају породице којима је Банка хране помагала а већина њих су подстанари чија кирија превазилази износ социјалне помоћи коју добијају, пише у наставку саопштења.

Ми сматрамо да нема политичке воље да се проблем сиромаштва ријеши па зато немамо ни Стратегију за борбу против сиромаштва која је неминовност и за чије одлагање изговора нема. Веома је узнемиравајуће знати да хиљаде породица са зебњом чека 1. септембар и полазак у школу својих малишана и спремање за зиму а на другој страни гледати хиљаде и хиљаде еура уштевине јавних функционера које су стекли на рачун буџета а да не помињемо стотине и стотине квадрата које се шаком и капом дијеле истомишљеницима о трошку грађана.

Бојимо се да док се власт не буде “бојала “ грђана и радила у њиховом интересу неће бити ни бољитка у сфери социјале.

БАНКА ХРАНЕ ПРЕДЛАЖЕ ВЛАДИ СКОРО 10 ГОДИНА КАКО ПОМОЋИ ЉУДИМА КОЈИ ЖИВЕ У НЕМАШТИНИ

ОНИ КАЖУ ДА НЕМА НОВЦА ЗА ПОМОЋ НАЈУГРОЖЕНИЈИМА А НАШИ ПРЕДЛОЗИ СУ БИЛИ

НОВАЦ СЕ МОРА УСМЈЕРИТИ :

-за јефтине социјалне станове у власниству државе
-за бесплатну ужину у школама
-за бесплатну аутобуску карту
-за бесплатне књиге и школски прибор
-за бесплатне киловат сате струје и воде
-за бесплатан вртић
– за дјечије додатке
– бесплатне школске излете
-бесплатне полу и матурске вечери
-покретање алиментационог фонда
-бољу здравствену заштиту
-помоћ у регулисању кредитних задужења
– за озбиљну једнократну помоћ какву функционери добијају
– повољне кредите да породичне бизнисе
-приоритет при запошљавању социј. угрожених
– социјалне продавнице и народне кухиње у свим већим градовима итд.

Неке од ових права остварују корисници социјалне помоћи као што су : бесплатне књиге за основну школу ,бесплатан вртић, дјечији додатак.

Остали социјално угрожени се морају ”сналазити” како им се често каже.

– Као што смо могли видјети у предходним данима новца има само се не распоређује праведно, закључују из Банке хране.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *