Balša Božović: Nova vlada na razvalinama crnogorske države

Foto: Printskrin
Predsjednik Akademije za demokratski razvoj, Balša Božović, u izjavi za Standard, kaže da je ,,Vučić svjestan da je potrošio Dritana Abazovića koji mu je koristio u Crnoj Gori“. Božović ,,vjeruje da će Abazović dobiti garancije i bogatu penziju od Vučića, zbog svega što je uradio za srpskog vožda“.
Ovo nije prvi put da je Božović ,,zabrinut“ pa se već dugi period trudi da široj javnosti ,,otvori oči“ i pokaže da „sve što Abazović radi, radi u korist i za račun režima u Beogradu“.
Božović je istakao da ,,Vučić pokušava da pomiri sve svoje vazale u Crnoj Gori, i da na razvalinama crnogorske države nametne novog predsjednika Vlade, iako su svi svjesni da se time krši Ustav i da na silu uzimaju vlast.“
“Izabrao je Miodraga Lekića pouzdanog saradnika i ambasadora Slobodana Miloševića, kaže on i dodaje da će okosnicu buduće Vlade imati Vučićevi i Putinovi lični prijatelji Mandić i Knežević.
„Građanin“ svijeta, kako se osjeća Balša Božović, političar nastanjen u Beogradu, borac za „ljudska“ prava, pita se ,,da li će proći ta destruktivna zamisao“ pa smatra da bi EU trebala oštro da reaguje, i da, kako ističe ,,zauzme stav i prema Vučiću i prema Sjedinjenim Američkim Državama, koje su ambivalentne prema dešavanjima u Crnoj Gori.“
Božović je ovom prilikom u izjavi za Standard pozvao i svoje istomišljenike ,,da se odupru antievropskom uticaju iz Beograda.“
Kada su u pitanju dešavanja i barikade na Kosovu*, ,,srpski političar“ Božović kaže da je Vučić prešao crvenu liniju i ugrozio bezbjednost Zapadnog Balkana, i da je zato juče i morao da hitno povuče barikade sa sjevera Kosova*.
“To će sve platiti građani Srbije, a Vučić će biti uzdrman onda kada se proevropska i građanska Srbija konsoliduje, i uz pomoć partnera stane na noge posle deset godina tumaranja”, zaključuje ponosno Božović.
Podsetimo, rani radovi ovog političara se ogledaju u raznim NVO organizacijama. U njegovoj biografiji stoji da je jedan od osnivača „Koalicije mladih protiv nasilja“, zatim „Evropa nema alternativu“ i „NVO Prave stvari“.
I u ovoj novoj 2023 ne možemo bez budala.Crna Gora je jedna od starih država srpskoga carstva,ime Crna Gora nema veze sa crnogorskom nacijom koju je začeo Đilas.I upamti Crne Gore jedino neće postajati ako to dopušti srpski narod kome je ona posle Kosova svetinja.Vi mali piončići samo glumite i parazitirate na grbači vaše braće i sestara uz čuvenu floskulu da je vječna,kao da neko ima problem sa tim?Svi mi želimo da je vječna naša zemlja,ali parazite koji se kriju iza toga preziremo jer su oni uglavnom prodane duše
.
Tačno je što ovaj reče: „proevropska i građanska“ opozicija se može konsolidovati samo uz pomoć partnera (NATO i EU, pretpostavljam), a nikako uz pomoć naroda. Primetite da on ni ne pominje demokratski princip većine , volju naroda, ili birača. Nema toga. Slab im je učinak, pa njegova i slične nvo zapadnjacima su čist trošak, jer prema anketama 6-8% podržava NATO, a 35-40% EU. Ipak, finansiraju ih više zbog održavanja imidža i (lažne) slike o nekakvom „evropskom“ uticaju, a ne zato što stvarno veruju da mogu u Srbiji nekoga u nešto da ubede ili da nekoga dovedu na vlast. Ovo su politički zombiji.
POMETINO MILJOVA…KO TE PLACA..ZNAMO KO SI I STO SI
veoma bistro… Odakle ovi iskacu ?
Dobro si se ti uljulja u mrski Srpski hljeb,podmazan debelim slojem maslaca iz EU,nego si jado od tog zla ostao ćelav na vr glave,mora da jaka promaja duva ozgo,još jedan jadov iz EU redova,za apa ažu mora da pljuje po Srbima pa kako god,ajd rumeni mrš!
Kada je bio mali na Balšu je pala mokra čarapa i udarila ga u vugla.Očito su posljedice ostale!
E, Balo, sad si sklopio za sve pare!
U „Rajskim papirima“ Đukanovićeva sestra i „Srbija nikl“
Podgorica — Sestra bivšeg crnogorskog premijera Mila Đukanovića i njen partner osnovali su dve ofšor kompanije na Malti, objavljeno je u “Rajskim papirima”.
Direktor firme „Srbija nikl“ koja je dobila dozvolu za istraživanje rude nikla u Srbiji jeste Dragoslav-Zeka Božović, nekadašnji poslanik Demokratske stranke i otac predsednika omladine DS Balše Božovića, saznaje „Blic“.
http://www.nspm.rs/hronika/bivsi-poslanik-ds-dragoslav-zeka-bozovic-direktor-srbija-nikla.html?alphabet=l
Otac funkcionera Demokratske stranke Balše Božovića, Dragoslav Zeka Božović, Crnogorac iz Nikšića, inače bivši taksista i gorila pokojnog Zorana Đinđića, a kasnije čak i poslanik DS u skupštini Srbije….inace,Balsa je bio vrhunski student Pravnog fakulteta u Beogradu…..zavrsio ga desetkom….tolimko godina je studirao.
Supruga Aleksandra Jerkov,bivsa udarna pesnica krmka Nenada Canka,….sve u svemu nikogovici od nikogovica.
Reče zekov mali iz mrskog Beograda i Srbije. Sve bi bilo ok da je ovo izrekao iz kamenjara odakle mu tata dojaha u taj Beograd i Srbiju.
On Đilasovac a žena (Jerkov) mu bila zamjenik Čanku dok nije puko sad i ona uz đilasa i Šolaka
Na cijem je platnom spisku ova fukara izdajnička? Mogu pretpostaviti.
Na istom gde su mu tajo Zeko i mama. Naravno, i supruga kojom je morao da se oženi.
Fazanovi igrači.
Ovaj sigurno ima dvojno drzavljanstvo, a onima koji su rodjeni u CG oduzeto je.
Suvisan je svaki komentar.
Božoviću! Umro je TITO!
Pametniji si kad ćutiš!
je li ovo tip sto je bio funkcioner DS u Beogradu.
sta bi sa time
vise je srbija evropskija nego sva tvoja evropa ogrezla u korupciji io kriminalu ajvanu