Bakir prisvojio fotelju iz Srpske: SDA uporno odbija imenovanje Mlađana Božovića za ministra za ljudska prava u Savjetu ministara BiH

Bakir Izetbegović
Gotovo je tri meseca otkako su SDA i Bakir Izetbegović prisvojili ministarsko mesto u Savetu ministara BiH, koje pripada Republici Srpskoj, jer uporno odbijaju da podrže imenovanje Mlađana Božovića, kadra DNS, za ministra za ljudska prava i izbeglice.
Dok traje blokada imenovanja koju čini SDA, poziciju ministra uredno obavlja zamenik ministra Dževad Mahmutović, član SDA. On odlazi na sednice i ponaša se kao ministar. Za to vreme SDA ne želi da da „zeleno svetlo“ za imenovanje Božovića iako je prošao sve zakonske provere!
Inače, Mahmutović je jedan od najodanijih kadrova Bakira Izetbegovića. Pre odlaska u Savet ministara BiH, Mahmutović je bio šef Kluba bošnjačkih delegata u Veću naroda Srpske, i na čelu tima koji je podneo apelaciju Ustavnom sudu BiH, na osnovu koje je proglašen neustavnim ključni član Zakona o poljoprivrednom zemljištu RS.
V. d. predsednika DNS Nenad Nešić, čiji kandidat već mesecima čeka imenovanje u Savetu ministara, kaže da je reč o čistoj zloupotrebi položaja od strane Mahmutovića.
– Ko ga je ovlastio da radi to što radi, ako ne postoji ministar? Prema informacijama koje imamo, Mahmutović to radi po ovlašćenju prethodnog ministra za ljudska prava i izbeglice BiH. On uredno zapošljava ljude, i to kadrove SDA – ističe Nešić.
Snježana Novaković Bursać, šef Kluba poslanika SNSD u PD PBiH, kaže da je jedan od razloga opstrukcije imenovanja ministra za ljudska prava nastavak pune kontrole nad tim ministarstvom, koje je u rukama SDA već više od 10 godina.
– Radi se o sistemu blokiranja preuzimanja funkcija i ovlašćenja u kontinuitetu, uz različite izgovore, od strane SDA. Tako imamo da je završetak procedure imenovanja direktora SIPA, koje pripada Srbima, blokiran neprimerenim izgovorom. Imenovanje članova UO Centralne banke, a to su mesta koja pripadaju Srbima, takođe je blokirano bez valjanog razloga, što govori u prilog tome da se na sve načine ometa implementacija izbornih rezultata na nivou BiH – poručila je Snježana Novaković Bursać.
Nenad Stevandić, šef Srpskog kluba u PD PBiH, kaže da ovako ponašanje stranke Bakira Izetbegovića samo otkriva kakve je namere SDA imala u početku pregovora o formiranju vlasti.
– Potpuno je jasno da je od početka namera SDA da kada je god moguće naprave štetu RS. SDA je glavni opterećujući faktor u BiH. BiH će biti nestabilna sve dok SDA ima loše i skrivene namere prema RS. Budućnost BiH je neizvesna zbog ovako loše politike SDA – ističe Stevandić.
Zakon o Savetu
Prema Zakonu o Savetu ministara BiH, zamenik ministra privremeno obavlja dužnost ministra tokom perioda između dana kada ministar podnese ostavku i dana kada naslednik navedenog ministra preuzme dužnost, ili dana kada se ustanovi da je ministar trajno sprečen da vrši svoju dužnost i dana kada naslednik navedenog ministra prezume dužnost.
Odbijeni kandidat
Republika Srpska nije dobila još jednu funkciju u Savetu ministara BiH. Radi se o mestu zamenika ministra bezbednosti BiH. Nakon što prvi kandidat Vladimir Mijatović, koji je bio kandidat SP RS, nije prošao, njihov drugi kandidat Nedeljko Jović iz Zvornika je prošao provere, ali još nije imenovan.
Dragan Bursać je stoka od novinara
Nema kod stranke SDA nikakve politike, oni od 1991 godine skidaju srpske kadrove uključujući i poštare.Njiihov cilj je jasan- BiH bez Srba, po šištarskoj matrici koja je već proverena. Pola Bosne su očistili etnički, a čišćenje drugog dela već rade ozbiljno. Hrvate su uništili i više ih niko ništa ne pita. Za 20 godina sve nadležnosti RS biće proglašene neustavnim i to je kraj Srba u BiH, znači Drina će biti zapadna granica svekolikog srpskog naroda.
Sto ga ne pozovete u neku emisiju u otvoreni tv duel i izbambuste ga argumentima.recimo bakir dodik.
Balavi Balija… otac mu poubijao svoje pa nabedio na Srbe da su oni u Srbrenici. Taj je sposoban na sve
I onda se muslimani cude sto niko ne zeli da zivi sa njima zajedno. Koje cudo!!!
Separatisticko ostrvce u sred Evrope!
Mlađen Božović cijenjena gospodo, Mlađen.
OVI IZETBEGOVIĆI DOSADIŠE I BOGU I NARODU!PRVO OTAC PA SAD SIN BIĆE KO ZNA KOLIKO NA VLASTI. NIJE ČUDO ŠTO BOSNA NEMA NAPRETKA! STALNO ISTA PESMA ,NEPOŠTOVANJE SRBA I REPUBLIKE SRPSKE 30 GODINA POSLE GRAĐANSKOG RATA. DOK JE OVA PRIČA SREĆE NEMA!