Абазовић: Нема ништа спорно у Резолуцији
1 min read
У Резолуцији о интеграцији Црне Горе у НАТО, коју би парламент требало да разматра у септембру, нема ништа спорно, оцијенио је независни посланик Дритан Абазовић и најавио да ће, уз одређене амандмане, подржати предложени текст.
Резолуцији су предложили посланици Демократске партије социјалиста, Социјалдемократске партије, Позитивне, Бошњачке странке и представник албанских странака.
Абазовић је агенцији МИНА рекао да у Предлогу резолуције нема ништа спорно.
„Знам да ће то изазвати различита мишљења у нашем друштву, подијељеном по том питању, али крајње је вријеме да се дијалог око НАТО-а отвори у Скупштини“, казао је Абазовић.
Он је рекао да је Резолуција за њега прихватљива, с тим што ће, како је казао, дјеловати амндмански на предложени текст.
„Дјеловаћу амандмански у дијелу владавине права, с обзиром на то да у тексту предлога Резолуције нијесам успио да пронађем ту ријеч, а мислим да је она изузетно важна за наш интеграциони пут“, појаснио је Абазовић.
Он је додао да ће, вјероватно, поднијети амандмане и у вези са сектором унутрашње безбједности, односно тајних служби.