IN4S

IN4S portal

A kuća ”nije” Milova: Fotografišete se na Gorici i privedu vas u policiju

1 min read
Da paranoja aktuelnog predsjednika Mila Đukanovića dobija na intezitetu, poslije niza optužbi koje je iznio predsjednik Atlas grupe Duško Knežević, pokazao je juče novi primjer, kada su dvojica fotografi privedena na saslušanje, nakon što su za svoje lične potrebe fotografisali panoramu sa brda Gorice.

Vila Gorica

Da paranoja aktuelnog predsjednika Mila Đukanovića dobija na intezitetu, poslije niza optužbi koje je iznio predsjednik Atlas grupe Duško Knežević, pokazao je juče novi primjer, kada su dvojica fotografi privedena na saslušanje, nakon što su za svoje lične potrebe fotografisali panoramu sa brda Gorice.

Naime, dva fotografa juče su iskoristila lijepo vrijeme da naprave fotografije sa brda Gorice, kada su im prišla dva službenika Uprave policije, sa pitanjem šta rade na tom mjestu, i zašto fotografišu.

„Dragi fotografi, ako vi slučajno nekad na um pane da malo iskulirate, pođete na Goricu da fotkate, da makar mislima odlutate par sati od svakodnevnice, čuvajte se da ne postanete bezbjedonosno interesantne osobe. Juče pođoh sa drugom da malo fotkamo, naravno ko je bio na Goricu, zna da postoji manje- više samo jedno mjesto/pozicija sa koje se vidi dobar dio Podgorice, da se uslika nekakva panorama… Tamo smo kao čekali neki zalazak sunca, fotkali, kad eto, civilnog auta, parkira se odma do nas, izlaze dva momka u civilu pokazuju značke i kreće šta radite ovdje, a dobro su mogli i sami vidjet šta radimo tu dva pustinjaka sa aparatima no dobro, neko vas je prijavio, da ste sumljivi pa… Tad mi se pali lampica, sjetih se, skroz dolje ispod je Milova kuća, koja ne da se ne vidi sa tog mjesta, no čitavo to naselje ispod Gorice je nemoguće vidjeti sa te pozicije“, objasnio je na svom Fejsbuk profilu jedan od dvojice fotografa.

objava na fejsbuk stranici

Nakon toga, objašnjava da je krenulo maltretitanje od strane policijskih službenika.

Posle ispitivanja ko smo, šta smo, đe radimo, tražili su nam aparate da pregledaju fotografije, da vide šta smo tačno slikali. Kad su vidjeli da to nema blage veze sa onim što su valjda zamišljali, nisu odustali, već su gledali i opremu, objektive itd.. Još za baksuza, ja zaboravio ličnu kartu (što se valjda može svakom desiti), kod mene samo mjesečna od busa, a i da provjere u stanicu preko podataka koje sam im dao je sigurno dva minuta, al okle.. Jedan je pošao do kola i preko centrale se čujao sa svojima, šta, kako, to je trajalo i na kraju kažu morate sa nama“, objašnjava dalje fotograf šta se desilo.

Nakon toga su im spakovali opremu, odveli u prostorije Službe bezbjednosti, gdje su dva fotografa morala da sjede sami više od sat vremena.

Dok su oni utvrđivali da li smo interesantne osobe, napokon na kraju dolazi jedan od inspektora koji nas je pokupio, očigledno nije otkrio nikakvu teoriju i samo je rekao, „doći će kolega“ i on ode.. Posle nekog vremena se pojavio neki policajac, ispisao dva papira, kako nemam ličnu, kazna 60 eura, nije ni bio upućen o čemu se radi. Pitao je dje su te našli, u koliko sati su te zaustavili … Predao mi te papirčine uz obavještenje da postoji AKCIJA, ako uplatim u roku od nedelju dana ne moram da dam 60 eura, već 40, to su valjda ova praznična sniženja“, dodaje fotograf.

Par sati su dva fotografa pretpjela maltretiranja, zbog fotografisanja sa Gorice.

„Ajde makar da te fotke valjaju nešto, no kako su oni borovi porasli pa je pogled dosta slabiji, katastrofa…Prije nego počnete da fotkate dobro razmislite i raspitajte se postoji li u tom krugu neka bitna kuća ….

Posjećamo, Knežević tvrdi da je kuća pored vile Gorica građena za Mila Đukanovića, te da još nije upisana u katastar.

S druge strane, Đukanović tvrdi da pomenuta vila nije u njegovom vlasništvu, te da je to još jedna laž Kneževića, kojom pokušava da ga diskredituje.

 

Podjelite tekst putem:

10 thoughts on “A kuća ”nije” Milova: Fotografišete se na Gorici i privedu vas u policiju

  1. I treba da hapse….
    Kad bi se svi šetali svuda bez identifikacionih dokumenata, šta bi se dešavalo…
    Malo je 60 eura

    1. Malo, moja Mage! Zamisli, dođe Koštunica na Goricu bez lične a sa fotoaparatom! Odmah bi Crna Gora preminula! Odmah bi kalendar otkucao 1918! E, od ovakvih se neprijatelja i izdajnika Crne Gore sveti Milo, slava mu i milos, prevrće u grobu! Mislim, u krevetu, kad klone.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *