ИН4С

ИН4С портал

Часопис „Култура” о ријалити програмима

1 min read

Из штампе је изашао нови број часописа „Култура” који обрађује две теме: „Ријалити програми у Србији”, коју је приредио проф. др Горан Гаврић и „Методологија савремених друштвених истраживања” коју је уредила проф. др Снежана Стојшин. Број се налази на сајту www.casopiskultura.rs

Проф. др Горан Гаврић каже да је у Србији ријалити програм заживео са „Великим братом”, изумом Холанђанина Џона де Мола, и то као својеврсни експеримент којем су претходила истраживања савремених уметника на који начин полиција и службе обезбеђења користе видео камере. Из тога је произашло креирање простора у који свако долази да би био виђен, то јест, да би видео друге.

У међувремену, околности су се мењале, па су после „Великог Брата” ријалити у нашој земљи попримили форме које излазе из оквира ријалитија, усвајајући широк спектар углавном негативних утицаја из различитих сфера друштва – наводи Гаврић.

У броју су текстови Дубравке Валић Недељковић „Медијска кампања за укидање ријалитија у Србији”, Драгана Ћаловића „Ријалити у доба изгубљене аутентичности”, Добривоја Станојевића и Марка М. Ђорђевића „Где почиње ријалити”…

У темату „Методологија савремених друштвених истраживања”, аутори су тражили одговоре на питања како применити метод случаја у истраживањима друштвених појава, како мерити у друштвеним наукама… О томе говоре текстови Снежане Стојшин и Владана Видицког „Грешке узорка у истраживањима у друштвеним наукама”,  Србобрана Бранковића „Аналогне дигиталне величине и могућности њиховог коришћења у друштвеним истраживањима” и других, преноси Политика.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *