IN4S

IN4S portal

Crna Gora i Jermenija u zajedničkim projektima za razvoj nauke, obrazovanja i kulture

1 min read
Vršilac funkcije rektora Univerziteta Crne Gore prof. dr Vladimir Božović sastao se danas, u Rektoratu UCG-a, sa ambasadorom Republike Jermenije u Crnoj Gori, sa sjedištem u Pragu, NJ.E. Ashot Hovakimianom (Ashot Hovakimianom).

Foto: UCG

Vršilac funkcije rektora Univerziteta Crne Gore prof. dr Vladimir Božović sastao se danas, u Rektoratu UCG-a, sa ambasadorom Republike Jermenije u Crnoj Gori, sa sjedištem u Pragu, NJ.E. Ashot Hovakimianom (Ashot Hovakimianom), povodom razgovora o uspostavljanju saradnje u oblasti obrazovanja, nauke i kulture.

Sastanku su prisustvovali i prorektori Univerziteta prof. dr Irena Orović, prof. dr Sanja Peković i prof. dr Veselin Mićanović.

Foto: UCG

Rektor Božović i prorektori su predstavili Univerzitet Crne Gore, univerzitetske jedinice, oblasti međunarodne bilateralne i naučne saradnje, te izrazili spremnost i želju za uspostavljanje saradnje sa univerzitetima u Jermeniji, budući da do sada ta saradnja nije bila uspostavljena.

„Ambasador Hovakimian je istakao bogatu istorijsku vezu između naša dva naroda, podsjetio je na nekada jako dobar program razmjene učenika koji je ostavio duboki traga na obje kulture, a koji bi mogao imati nastavak u obliku uspostavljanja društva prijateljstva Crne Gore i Jermenije. Kako je Jermenija nedavno potpisala sveobuhvatan ugovor sa Evropskom unijom, otvaraju se i mogućnosti za zajedničke naučne i projekte mobilnosti u okviru evropskih programa. Uz posredovanje Ambasade Jermenije, u planu je i organizacija predavanja koja bi se organizovala na Univerzitetu Crne Gore, u oblasti nauke, obrazovanja i kulture, a posebno se istakla mogućnost realizacije zajedničkih projekata i događaja u oblasti koja istražuje zajedničke istorijske trenutke i veze“, saopšteno je iz UCG-a.

Kako dodaju, planirano je i uspostavljanje saradnje sa vodećim državnim univerzitetima u Jermeniji, poput Univerziteta u Jerevanu, radi uspostavljanja bilateralnih veza i daljih dogovora o zajedničkim projektima.

Podjelite tekst putem:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *