IN4S portal

Prijović pogodio Mundijal: Srbija do Moskve!

1 min read
Fudbalska reprezentacija Srbije od 20.45 igra protiv selekcije Gruzije na stadionu "Rajko Mitić" za kraj kvalifikacija i pobeda je vodi na Mundijal u Rusiji 2018.
Došao je i meč odluke! Fudbalska reprezentacija Srbije pobjedila je selekciju Gruzije, sa 1:0 na stadionu „Rajko Mitić“ za kraj kvalifikacija i plasman na Mundijal u Rusiji 2018.
U utakmici koja je bila dosta teška za gledanje, Srbija se mučila da probije bedem gostiju. Naročito je loša bila igra u prvom poluvremenu, kada ”orlovi” nijesu uputili ni jedan šut na gol protivnika.
U drugom poluvremenu Srbija se razigrala u napadu i stavrala šanse. Nekoliko šuteva u okvir gola, ili tik pored stativa, najavili su pobjedu. Matićev šut su Gruzijci izbacili sa same gol-linije. A onda je Aleksandar Prijović maestralno završio jednu polu-kontru, koju su vodili Ivanović i Mitrović. Ovim golom u 74.minutu Srbija je riješila pitanje pobjedinika, – kako ove utakmice, tako i cijele kvalifikacione grupe.

„Idemo, Srbija. Samo hrabro i biće sve ok! Srbija“, napisao je nekadašnji kapiten nacionalnog tima Dejan Stanković na Instagramu u znak podrške „orlovima“.

Palata „Albanija“, Most na Adi i Dom Narodne skupštine u Beogradu biće osvetljeni u bojama državne trobojke u znak podrške fudbalerima Srbije tokom odlučujuće bitke, javljaju mediji.

REPREZENTACIJA SRBIJE

Srbija je imala veliki vjetar u leđa jer su sve karte za meč rasprodate, a na stadionu je otpjevana i čuvena pesma „Pukni zoro“ koju je izveo pjevač Miloš Radovanović. Pored toga i policijska garda je svirala „Marš na Drinu“…

Uoči ove utakmice, Srbija je bila prva sa 18 bodova, jednim više od Velsa i dva koraka ispred Republike Irske, i upravo se ove dvije selekcije sastaju u Kardifu. Pobjeda vodi našu reprezentaciju na veliko takmičenje poslije osam godina, a možemo dalje i remijem – ako i u prestonici Velsa bude nerješeno. Međutim, vjerujemo da će Matić, Stojković, Tadić i drugovi slaviti trijumf vrijedan karte za SP.