Због продаје имовине ДКП саслушаће Лазовића, Симовића, Лукшића…
1 min read
Чланови Анкетног одбора Скупштине који прикупљају информације о поступању државних органа у заштити имовине и јавног интереса приликом продаје имовине Дуванског комбината у стечају 2010. године усагласили су да се позиви за саслушање упуте потпредсједнику Владе Вујици Лазовићу, бившем министру пољопривреде Милутину Симовићу, бившем министру финансија Игору Лукшићу, стечајном судији Миодрагу Анђелићу, стечајном управнику Веселину Раичевићу, извршном директору ДКП-а Славољубу Вукашиновићу и предсједнику борда др Илији Крачковићу.
Чланови Анкетног одбора на наредној сједници ће се изјаснити о позивању за саслушање бившег предсједника Синдиката ДКП-а Небојше Станковића и бившег шефа Синдиката Дуванкомерца ДОО Дејана Бојовића.
Такође, чланови одбора ће гласањем одлучити о позивању још 22 предложена бивша и садашња функционера међу којима су између осталих премијер Мило Ђукановић, те министри Бранимир Гвозденовић, Петар Ивановић, бивши министар Бранко Вујовић и други, а за које посланици владајућег ДПС-а нијесу жељели дати сагласност.
Ово скупштинско тијело одлучило је да државним органима затражи још седам од укупно осам нових докумената које је тражио независни посланик Велизар Калуђеровић, као и два од укупно десет докумената које је затражио посланик ДФ-а Коча Павловић.
Због несагласности посланика ДПС-а о осталим предлозима ће се посланици изјаснити гласањем на нсредној сједници која је заказана за идући понедјељак.
Претходно је од Владе, стечајне управе и Заштитника имовинско правних односа, Анкетни одбор на предлог посланика Калуђеровића затражио укупно 18 докумената. Влада није доставила пет докумената које су од ње тражили.
Имовина ДКП-а у стечају продата је грађевинској компанији Зетаградња средином 2010. за око 13,2 милиона евра.
Посланици желе да провјере да ли је држава поступала „са пажњом доброг домаћина”, као и зашто су локалне власти након продаје доносили акте “који значајно повећавају вриједност непокретне имовине ДКП-а“.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

