ИН4С

ИН4С портал

Због посредовања у продаји кокаина осам мјесеци затвора

1 min read
Како стоји у споразуму, окривљени Јанкетић је у периоду од 5. марта 2016. до 3. августа исте године најмање десет пута неовлашћено посредовао у продаји кокина.

илустрација

Окривљени Бранко Јанкетић потписао је споразум о признању кривице са државном тужитељком у ВДТ-у у Подгорици Сузаном Милић, у којем је признао да је посредовао у продаји кокаина и пристао на казну затвора у трајању од осам мјесеци због извршења кривичних дјела неовлашћена производња, држање и стављање у промет опојних дрога, пишу Днене новине.

Недавно је Виши суд у Подгорици усвојио овај споразум и на основу њега донио пресуду.

Како стоји у споразуму, окривљени Јанкетић је у периоду од 5. марта 2016. до 3. августа исте године најмање десет пута неовлашћено посредовао у продаји кокина.

Даље се наводи да је то радио на начин што је од купаца преузимао новац за куповину кокаина, а затим телефоном позивао Луку Бајрамовића, који је од Милоша Богојевића и Ј.С. (који су ту дрогу неовлашћено држали ради продаје у кући Љиљане Богојевић) обезбјеђивао тражене количине те дроге, након чега му је предавао новац, а Бајрамовић њему уговорене количине кокаина које је затим предавао купцима.

Претресом куће окривљене Богојевић полиција је 2. августа 2016. у њеној спаваћој соби на више мјеста пронашла кокаин упакован у осам замотуљака од ПВЦ кесе, укупне тежине 74,49 грама, и марихуану упаковану у четири већа замотуљка од ПВЦ кесе укупне тежине 3750,61 грама.

Кокаин су, како се наводи, продавали за износе од 30 до 700 еура.

Богојевић је ухапшен у фебруару 2018. у акцији “Торни” и против њега је подигнута кривична пријава, као и против Луке Бајрамовића, Дениса Чекаја, Бранка Јанкетића и Љиљане Богојевић.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *