Zbog liječenja Kuljača napustio Crnu Goru

Svjedok saradnik u najnovijoj budvanskoj aferi zbog sumnjive gradnje platoa na Jazu i Tržnom centru „Plaza“ Rajko Kuljača uz odobrenje Specijalnog tužilaštva napustio je državu i otišao u jednu stranu zemlju da se na neodređeni period liječi, saznaju Dnevne novine.
Ovu informaciju potvrdilo je Specijalno tužilaštvo, koje je saopštilo da ih je Kuljača “obavijestio o vremenu i mjestu liječenja u inostranstvu”.
Kuljača je zbog već planiranog liječenja u inostranstvu samo dan nakon hapšenja, odnosno 14. avgusta tražio da se što prije sasluša u Specijalnom tužilaštvu.
Upravo zbog te neobjašnjene hitnosti, tokom tog saslušanja nijesu bili prisutni advokati ostalih optuženih u ovoj aferi, a i sklopljen je dogovor između specijalnog tužioca i Kuljače da on postane svjedok saradnik. Navodno, tom prilikom Kuljača, kako su ranije tvrdili advokati osumnjičenih, nije prilagao nikakvu medicinsku dokumentaciju kojom bi dokazao da ima potrebu za liječenjem u inostranstvu. Da li je to učinio u međuvremenu nije poznato.
Zanimljivo je da se u isto vrijeme u susjednoj državi liječi i njegov kum Branisalav Gugi Savić, vlasnik “Gugi komerc” firme, koja je izvodila radove na spornom koncertnom platou na Jazu. Navodno je Savić imao udes prije mjesec dana, a zbog zadobijenih povreda njegovo bolničko liječenje još nije završeno. Zbog ove činjenice Specijalno tužilaštvo nije saslušalo Savića u ovom postupku.
koliko košta to njegovo liječenje u inozemstvu daa li to plaća on ili fond zdravstva NE ZNA SE. ne bilo mu lijeka