ИН4С

ИН4С портал

За Нобелову награду за мир номиновано 305 кандидата

1 min read

Фото: Принтскрин

За овогодишњу Нобелову награду за мир номиновано је укупно 305 кандидата, најмањи број у посљедње четири године, објавили су у сриједу организатори, јављају агенције пренсое емдији.

Међу номинацијама које су поднесене до крајњег рока 1. фебруара, 212 су појединци, а 93 су организације, саопштио је норвешки Нобелов комитет у Ослу.

Прошле године су пристигле 343 пријаве. Овогодишњих 305 номинација најмање је од 2019.

– Већ осам година заредом број кандидата премашује 300. Садашњи рекорд од 376 кандидата досегнут је 2016. године – наведено је у саопштењу повјеренства.

Имена предлагача и номинованих одбор не објављује медијима, нити онима који се надмећу за престижну награду.

Побједник ће бити објављен почетком октобра. Награда се потом додјељује 10. децембра, на годишњицу смрти изумитеља динамита Алфреда Нобела (1833-1896), који је утемељио награде.

Прошле године су Нобелову награду за мир подијелили активисти за људска права из Бјелорусије, Русије и Украјине.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *





Изаберите једну или више листи:

Ову пријаву је могуће отказати било кад!

<