ИН4С

ИН4С портал

Вучић: Следећи пут ће дјевојке бити у обезбјеђењу, па ако смију нека туку њих

Предсједник Србије Александар Вучић изјавио је данас да припадници протеста „1 од 5 милиона“, који су испред зграде Предсједништва насилно срушили заштитну ограду, и сами знају да су кршили закон и додао да ће од обезбјеђења тражити да убудуће склони ограде, док од учесника протеста очекује само да не упадају у зграду на Андрићевом вијенцу.
Vučić

Александар Вучић

Предсједник Србије Александар Вучић изјавио је данас да припадници протеста „1 од 5 милиона“, који су испред зграде Предсједништва насилно срушили заштитну ограду, и сами знају да су кршили закон и додао да ће од обезбјеђења тражити да убудуће склони ограде, док од учесника протеста очекује само да не упадају у зграду на Андрићевом вијенцу.

„Урадите све шта год желите, немојте само да кршите закон и радите било шта на силу. Позивам све људе и из полиције и војне полиције и мог непосредног обезбјеђења, да им допусте да ми приђу, али немојте да им допустимо да изазову крвопролиће и инциденте. Морамо да сачувамо мир у земљи, нећу сцене из Париза“, рекао је предсједник Србије.

Вучић је навео да је физичко обезбјеђење испред зграде Председништва Србије реаговало штитећи закон, веома благо, без оружја и оруђа и уз минималну примјену силе, када су демонстранти насилно срушили ограду и покушали да упадну у зграду.

Вучић је у обраћању јавности рекао да нису тачни наводи појединаца да је синоћ реаговало приватно обезбјеђење, наводећи да је ријеч о припадницима Војске Србије који су чували зграду и у време када је Борис Тадић био предсједник Србије.

Он је позвао припаднике војне полиције да у наредним приликама „не поштују стриктно закон“ и да пусте демонстранте да ураде шта желе, наводећи да идући пут неће ни бити обезбјеђења, сем дјевојака из војне полиције, које ће их упозорити да је у питању кршење закона.

„Да су прескакали ограде на Бијелој кући, били би изрешетани“, рекао је Вучић и додао да се то у Србији никада неће десити.

Вучић је рекао да је испред председништва Србије било 225 до 228 људи, а у шетњи од 356 до 384 људи, те додао да је демонстрантима омогућено да приђу најближе могуће председништву, како је у малом броју земаља омогућено.

Он је рекао и да није био у предсједништву, а да јесте, додао је, рекао би обезбјеђењу да их „пусти да дивљају“.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

2 thoughts on “Вучић: Следећи пут ће дјевојке бити у обезбјеђењу, па ако смију нека туку њих

  1. Uzmi ove iz parova,zadruge,kurave iz rijalitija,sponzoriše,one će najbolje da te brane,park pionirski je pravo mesto.Evo i mene matorog da protestujem.???pošto se protesti gase jer si navukao na dijalog ove pavijane mlade majmune.Samo pazi,navalice mnogi na žensko obezbedjenje.Nisam siguran ko ti AV predložio tu ideju.Možda Selakovic duheuvlajac.??

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *