Vučić: OEBS laže da Vlada sprovodi cenzuru i gasi internet sajtove
1 min read
Aleksandar Vučić, premijer Srbije, optužio je danas predstavnike OEBS-a, da vode ,,najprljaviju kampanju“ protiv njega, je objavljuju neistine i laži da Vlada sprovodi cenzuru i gasi internet sajtove. Premijer Srbije je zatražio i izvinjenje.
,,Žestina i snaga kampanje neistina, ma koliko puta bila ponovljena, ne može da promeni jednu čistu i jasnu stvar, kao suza, a to je da je Srbija slobodna i demokratska zemlja“, naveo je Vučić u pismu Dunji Mijatović, predstavnici OEBS-a za slobodu medija.
Vučić je Mijatovićki tražio dokaze o navodnom onesposobljavanju sajtova ,,Druga strana“ i ,,Teleprompter“, kao i o brisanju bloga sa sajta lista ,,Blic“.
,,Gospođo Mijatović, zašto niste pitali urednike i vlasnike ‘Blica’ da li je Vlada Srbije bilo šta sklanjala sa njihovog sajta, a za drugopomenute sajtove, ni vi, ni ja nikada nismo čuli, nitu su ikoga u Srbiji zanimali“, upitao je Vučić predstavnicu OEBS-a.
Dunja Mijatović, je oštro kritikovala vlast u Srbiji, da sprovodi trend cenzure medijskih sadržaja na internetu.