Вучић: Никада више нећемо да ћутимо о злочинима над српским народом
1 min read
Фото: Танјуг/Срна/Јелена Дешић
Председник Србије Александар Вучић изјавио је данас поводом обележавања 28 година од почетка хрватске војно-полицијске акције “Олуја”, да пијетет према другим жртвама мора да се покаже – хрватским, бошњачким – али да Србе не треба да терају да забораве српску децу убијену само због српског имена.
“Да се одричемо својих огњишта, својег имена и презимена. Намерно је прећуткивано све, а ретки храбри су говорили о овоме. Ни ми више никада нећемо да ћутимо над нашим српским народом”, рекао је Вучић приликом полагања венаца на спомен-обележје на Петровачкој цести на Дан сећања.
Он је казао и да је безброј пута замишљао ово место и како је колона измучених избеглица пролазила овуда и како су страдали.
“Замишљао сам ово место и знао да нисмо хтели ни смели да обележавамо неспорну трагедију нашег народа, где је 10 људи убијено само зато што су Срби, деца од 6, 9, 11 и 13 година”, рекао је он.
Како је рекао, да би људи знали колико је тешко и нашим људима, показује и то да је два пута дизан спомен крст – прво један дрвени скроман да никоме не смета, али да се обележи.
“Онда су га срушили па смо подигли мали алуминијумски, који су исто срушили, сада смо већи и ако нам га буду срушили, изнова и изнова ћемо га дизати”, рекао је Вучић.
Додик: Овде су убијени наша деца, родитељи
Председник Републике Српске Милорад Додик изјавио је данас на Петровачкој цести, где је заједно са председником Србије Александром Вучићем одао почаст деци која су убијена само зато што су носила српско име, да су дошли ту да обележе страдање нашег народа и поруче да нећемо заборавити наше жртве.
Hrvati umesto da ćute zbog svojih zločina, oni i na današnji dan ponovo prave probleme! Sramota!
Srbija je krov ratove izgubila mnogo ljudi. Nikada nećemo zaboraviti nevine žrtve i prognan narod od strane Hrvatskih Ustaša. Oluja će ostati upamćena kao najveći zločin prema golorukim Srpskim narodom.
Nikada ne smemo zaboraviti ovaj zločin koji je napravljen nad nedužnim Srbskim civilima!
Al cutimo o hitnoj sednici SB o Kosmetu.
Ne treba da cutimo. Sve treba da se zna.
Niko od lidera do danas nije smeo ni hteo da govori o srpskim stradanjima, a kamo li da obeleži godišnjicu pogroma srpskog naroda u zločinačkoj Oluji, jer bi se tako zamerili zapadnim mentorima. Za razliku od njih Vučić ne dozvoljava da se zaboravi i neguje sećanja na naše nevine žrtve
Očuvanje dobrih odnosa sa Srbima u Republici Srpskoj je veoma bitno, zajedno ćemo odato počast i pomen svim stradalim Srbima 04.08. Slava im!
Nikada vise nećemo dozvoliti da se desi ovako nesto.
Da se nikada ne zaboravi zločin nad Srbima ,deca su nedužna stradala
Ovaj zločin ne sme proći ne kažnjeno!
Da se nikada ne zaboravi zločin nad Srbima
Đe je Spajić, Milatović, Krivokapić, Bečić, Abazović?