Вучић: Болтон неће доћи у посjету Београду и Приштини, нећу дозволити убијање и погром Срба са Космета
1 min read
Александар Вучић
Предсjедник Србије Александар Вучић рекао је данас да савjетник америчког председника Доналда Трампа, Џон Болтон неће доћи у посjету Београду и Приштини, као што су медији писали.
„Мислим да неће доћи. Размишљао је да посjети Београд И Приштину, али због избора нема с ким да прича у Приштини“, рекао је он гостујући на ТВ Прва.
Вучић је казао да је Болтон човjек који не губи врijеме и који има обавеза на претек.
На питање да ли не долази док се таксе не укину, он је рекао да се свакако америчка администарција залаже за укидање такси на чему им је захвалан.
„Али, не мислим да је то једини разлог. Поставља се питање шта би могао да добије доласком у Приштину. Са ким да разговара у Приштини, кога сада да пронађе као адекватног саговорника“, рекао је он додајући да не моžе да говори у Болтоново име, али да је то логична анализа.
Вучић изјавио је јутрос да не искључује могућност инцидената на Косову и Метохији, али да неће бити реализовања плана „б13“, о којем пишу медији, јер Србија неће дозволити погром или убијање Срба.
Поводом навода обавештајних служби да Тачијева терористичко криминалана група „б13“ спрема крваву јесен и нападе на сјеверни део Косовске Митровице и Зубин Поток, Вучић је на ТВ Прва рекао да он нема доказе за тако нешто.
„Ја немам доказе за тако нешто, не искључујем могућност различих инцидената, покушаја.. Неће се то догодити, можда напад, али нећемо толерисати убијање српског живља и погром“, поручио је Вучић.
Чека нас тешка јесен по питању КИМ
Он је поновио да је циљ косовских Албанаца да овдје овладају простором сјеверног дела КИМ и то им је стратешки циљ.
„Чека нас тешка јесен по питању КИМ“, упозорио је предсједник наводећи да се не зна ни са ким у Приштини, ни о чему може да се разговара, као и да нико не разумије да таксе не могу да опстану.
Такође је навео да ће приштински избори довести атмосферу код њих до кулминације, што забрињава.
Истакао је и да има проблема са снабдјевањем нашег живља, као и безброј других проблема које треба свакодневно решавати.
“Неко мора да брине свакога дана. Очекују нас и тешки разговори са западним представницима, који желе решавање косовског проблема до јуна”, навео је Вучић.
Он је оцијенио као бесмислицу одлуку приштинских власти да не пушта грађане са пасошем Србије на Косово.
Вучић је, гостујући на ТВ Прва, рекао да су приштински политичари кренули да се утркују по питању такси али и по најглупљим питањима као што су документа.
„Јасно је да је српска страна преговарала да се путује уз личну карту, али наравно да имате право и да путујете и са пасошем. Онај ко има више, има право и на мање“, објаснио је он.
Вучић је казао да су такве одлуке бесмислица људи који се понашају као мала дјеца, која немају државу, а покушавају да праве неку државу.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


Vucicu zadnji bleferu!
Не помиње резолуцију 1244, на помиње да је КиМ део Србије само се ухватио такси ко пијан плота и прича да ми немамо ништа доле, а неће да каже да је то окупирана територија од стране Америке. Више су против признања Руси, Кинези, Шпанци и још неки од њега који се не скида са екрана величајући огромне “ успехе“ своје владавине. Све што шиптари ураде на КиМ раде по наговору Америке. Да му није намера потписати признање не би се ни састајао са западним хохштаплерима јер они друге намере и немају осим да Србији отму део за сва времена које ће оверити потписом овај издајник.