IN4S

IN4S portal

Vojna bolnica Niš u kovid sistemu

(Fotografije Ministarstvo odbrane)

Ministar odbrane Nebojša Stefanović obišao je Vojnu bolnicu Niš u kojoj je sve spremno za prijem kovid pacijenata i poručio da će ta bolnica sa 50 ležajeva olakšati posao Kliničkom centru u Nišu i pomoći da teški pacijenti dobiju kvalitetno lečenje, saopštilo je Ministarstvo odbrane.

Stefanović je izrazio zadovoljstvo što se uverio u dobar zajednički rad niškog Kliničkog centra i Vojne bolnice u Nišu.

U razgovoru sa medicinskim radnicima Vojne bolnice u Nišu on je istakao da su u prethodnim mesecima bili izuzetno posvećeni svom poslu, kao i da dodatni napori koje sada preduzimaju zaslužuju svako poštovanje.

– Naš posao je da učinimo sve da im pomognemo logistički, da imaju svu zaštitnu opremu, sve lekove i sav materijal koji im je potreban da bi radili svoj posao – izjavio je ministar Stefanović.

Govoreći o značaju uključivanja kapaciteta Vojne bolnice Niš u sistem kovid bolnica u tom gradu, direktor Kliničkog centra Niš Zoran Perišić naglasio je da će sa ovih dodatnih 50 kreveta obezbediti da nema razloga da se nijedan teški bolesnik usmeri u neko drugo mesto, već će svi dobiti punu zdravstvenu terapiju u Nišu.

– Za mene je ovo važan trenutak, jer prvi put, u punom kapacitetu, u najtežem trenutku i za najtežu bolest, integrišemo da budu zajedno vojno i civilno zdravstvo. Zahvaljujem ministru Stefanoviću i pukovniku Miliću na energiji koju su uložili da ovako brzo realizujemo jedan ovakav sporazum – naglasio je Perišić.

Izvor: politika.rs

Podjelite tekst putem:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *