ИН4С

ИН4С портал

Влаховић на путу до свог давно изгубљеног српства

1 min read

Фото: ИН4С

Миодраг Влаховић коначно је учинио нешто како треба! Не сасвим, али макар дјелимично. И то је заиста вијест, новинарска посластица. У времену кад сви у другима траже оно лоше и најгоре ми смо у нашем бившем министру, бившем амбасадору и бившем брату Србину нашли нешто добро. Наиме, Влаховић је почео да пише ћирилицом!

Да појаснимо, Влаховић је на својој платформи Х — мјесту на којем у посљедње вријеме више пише него што га неко чита — написао једно обраћање. Оно је додуше пуно страха, параноје и старих, злоупотребљених флоскула. Ту он описује ИН4С као “пропагандну испоставу српских и руских обавјештајних служби”.

Оптужује све редом: Цркву, историју, БИА-у, академску заједницу, Тужилаштво, чак и Павла Ђуришића — све је то у једном твиту. Помиње неко наше наводно погрешно интерпретирање историје, што је посебно занимљиво ако се сјетимо његовог епско-фантастичног твита о Кучима.

Али ништа од тога није важно. Ништа од тога нас није потресло, јер нас је опила љепота ћириличког писма које је као светионик засијало на Х налогу Мића Влаховића.

Дакле, Влаховић, човјек који је годинама упорно бјежао од сопственог језичког и културног поријекла, вратио се ономе што му је усађено рођењем.

Занемарићемо садржину Влаховићевих писанија, јер није једноставно промијенити све одједном — некад је довољно задовољити и форму. Они који су мање способни за дубља промишљања, у пукој форми могу пронаћи спас, може их довести ако не сасвим до спознаје суштине, а оно бар до правилних корака. Миодраг Влаховић нехотице се упутио на пут повратка, а да тога можда ни сам није свјестан.
Можда је рука кренула сама да пише ћирилицом, а мозак желио то да оправда!? Шта год да је, нисмо ту да осуђујемо. Ту смо да подржимо овај мали корак за човјечанство, а велики за Влаховића. Ово је прва исправна ствар коју је урадио, мада истина је да ни то није успио до краја. Ипак, пут је дуг и трновит, али ми вјерујемо да ће Миодраг Влаховић доћи до циља.

Зато, “господине министре”, унапријед желимо да Вам кажемо — добро дошли назад. Ћирилица вас је чекала. Као и ми.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

3 thoughts on “Влаховић на путу до свог давно изгубљеног српства

  1. Лијепо Мићи стоји тробојка,тога је и он свјестан. Но му Хелсиншки агремани кроје жакет и то мора носити.
    Шта ће,порјекло га свјесно-несвјествовано,бача- враћа,међ’ претке.

  2. Ненамјерно није ни видио којим писмом пише и ви се одма обрадовали благо вам з памет

    8
    2
  3. Мићо је некада поштова Његоша и Србско порјекло. А за сићу €ура и Хелсиншких ледених чајева,оде у цроате.
    И он би радо јуриша на Москву,за љубав веље њемачке. Застиђе!

    15
    2

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *