ИН4С

ИН4С портал

(ВИДЕО) Заветници одржали протест испред амбасаде Црне Горе у Београду: Траже слободу за владику Јоаникија и све свештенике

1 min read
Српска странка Заветници одржала је протест поводом хапшења епископа Јоаникија и свештенства СПЦ, испред Амбасаде Црне Горе у Београду.

Српска странка Заветници одржала је протест поводом хапшења епископа Јоаникија и свештенства СПЦ, испред Амбасаде Црне Горе у Београду.

Лидер странке Милица Ђурђевић Стаменковски казала је да није изненађења срамним поступком црногорских власти.

Не можемо више бити изненађени оним што ради диктатор Мило Ђукановић. Али када би неко поновио само оно што је урадио Павелићев режим 1941. године и када је ухапсио владику Петра Зимовића баш на дан св. Василија, онда схватите да нема краја понижавању и покушају да понизе српски народ у Црној Гори, казала је Ђурђевић Стаменковски.

Она је додала да Заветници траже слободу за владику Јоаникија и све свештенике.

Такође, тражимо и хитну реакцију Србије. Србија мора да реагује и Србија је дужна да реагује. Оно што се дешава у Црној Гори није некакав Зимбабве. То се дешава на српском етничком простору, дешава се људима који себе сматрају Србима. Дешава се људима који су дио српске историјске колевке“, рекла је она.

Истакла је да је неопходно да Београд упути протесну ноту, да затражи сједницу Уједињених нација како  би се изнио проблем кршења људских права српског народа.

https://www.facebook.com/milica.djurdjevic.39/videos/10218886620848917/

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

9 thoughts on “(ВИДЕО) Заветници одржали протест испред амбасаде Црне Горе у Београду: Траже слободу за владику Јоаникија и све свештенике

  1. DA SE PRIMORSKA SRBIJA, ZETSKA SRBIJA, LJEVOREČKA I POLIMSKA SRBIJA, ODNOSNO SRBSKI VASOJEVIĆI GORNJEG POLIMLJA, SRBIJA POTARJA, PIVSKA SRBIJA I SRBSKA BOKA UJEDINE U JEDNU JEDINSTVENO SRBIJU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. Доста чекања! Изаћи масовно на улице са једним јединим циљем, оборити мила са власти.

    24
    1

  3. Зато ми подржавамо Вучића ,идемо на изборе!

    5
    18
      1. није провокатор – ова мала је под контролом удбе – сутра ће све да изда ако добије наређење

        2
        3
  4. Diktator je go,iz straha i nemoci pokusava da se spasi! Nista nam ne mozes balje.o! SLOGA BICE PORAZ VRAGU! NE DAMO SVETINJE

    33
    5
  5. Вучкова војска ,дај скините се с врат више ви и ваш патриотизам!

    5
    11

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *