IN4S

IN4S portal

(VIDEO) „Srpski svijet“ Vladimir Đukanović: Koliki je uticaj Srbije na događaje u Crnoj Gori 

Ne bi bilo moguće sve što se desilo u Crnoj Gori bez pomoći Srbije, što je prepoznao blaženopočivši mitropolit Amfilohije i zbog toga se više puta sastao sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem

Ne bi bilo moguće sve što se desilo u Crnoj Gori bez pomoći Srbije, što je prepoznao blaženopočivši mitropolit Amfilohije i zbog toga se više puta sastao sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem, rekao je u „Srpskom svijetu“ Vladimir Đukanović, narodni poslanik i predsednik skupštinskog Odbora za pravosuđe.

– Kako mogu da optužuju Vučića da će priznati Kosovo kada godinama sve radi kako bi čak i razgovore o priznanju skinuo sa dnevnog reda? Valjda tome prethodi referendum“, uzbuđeno je reagovao gost „Srpskog svijeta“ i dodao kako se neopravdano napada porodica srpskog predsednika dodajući:

– Optužuju Andreja Vučića da ima avione, kamione! Niko ne daje ni jedan konkretan dokaz za to! Nema ništa od toga! Radi u Kovnici novca!“

Naglašavajući da je reforma pravosuđa izuzetno teško sprovodiva jer sudije nikome ne odovaraju, a vladavina prava je neophodna za nastavak otvaranja poglavlja i evrointegracije, Vladimir Đukanović naglašava da EU od Srbije traži stvari koje se ne nalaze ni u jednom njihovom pravnom sistemu, ne želeći da precizira o čemu se konkretno radi zbog eventualnog narušavanja pregovaračkog procesa.

Gost „Srpskog svijeta je govorio i o tome zašto mu se ne dopada način ophođenja Kriznog štaba prema građanima i naglašava da neće platiti mandatnu kaznu zbog nenošenja maske.

Vladimir Đukanović je objasnio kada i zašto je Srpska radikalna stranka bila najbolja srpska partija, i zašto Šešelj nije hteo da preuzme odgovornost i dođe na vlast, a bilo je reči i o osnovnom problemu srpske opozicije, te zašto se često ne slaže sa svojim partijskim kolegama i ne glasa za predloge svoje stranke u skupštini, ali i zašto je stalno na terenu. Ovo su samo neke od tema o kojima je bilo reči u „Srpskom svijetu“ sa Vladimirom Đukanovićem.

Podjelite tekst putem:

5 thoughts on “(VIDEO) „Srpski svijet“ Vladimir Đukanović: Koliki je uticaj Srbije na događaje u Crnoj Gori 

  1. Slazem se s Djukanovicem u pogledu maski.
    Znam da ide u crkvu s porodicom.Deca su mu pravi andjeli I to nesto znaci.
    Covek je odgovora prema reci.

    5
    11
    1. Ide, u ekumensku, od pre koju godinu kA i Vi. Pa šjedi, Sjedi, ili koje već zlovo škorištite, novocjnogojci, za stolom gdje se nikad Ikona kao ukras nije držala, ima o tom tekst na “Borba za istinu”. Nema većeg četnika do bivšijeh komunista!!! Ni za Dražu, ni za Tita, naš je vođa… Mrtvi nijeste!

      2
      2
  2. Ti direktno dokazujes da su tačne optužbe da se Srbija mijesala u izbore u Crnoj Gori!!! Jos lažeš da se Amfilohije slagao sa Vucicem!? To samo moze bitanga reci. Ne slažem se sa Amfilohije po niti jednom pitanju, ali bar mogu reci da nije bio poslušnik ničiji. Imao je svoje stavove i držao se njih. A Vucica nije podnosio to svako zna.

    22
    8

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *