(ВИДЕО) Политизовање малољетника по укусу Милових медија: Опасним замјенама теза бране наставницу Сању Вујовић
1 min read
Ученице ОШ "Ловћенски партизански одред"
Црногорски СУБНОР, предвођен „прекаљеним ратником“ Зувдијом Хоџићем (који прећуткује честе изливе шовинизма и слављење фашистичких сарадника Крста Зрновог Поповића и Павелићевих „интимуса“ – Секуле Дрљевића и Савића Марковића Штедимлије, а даје подршку „комитским“ скуповима на којима се пјевају пјесме промотера усташтва Томпсона, а Србима пријети прогоном!), обиљежио је Дан побједе над фашизмом протесном шетњом до Скупштине Црне Горе, како би „показали актуелном премијеру Здравку Кривокапићу да Црна Гора слави антифашизам и европске вриједности“.
Портал ИН4С је обавијестио јавност да је међу окупљенима била и наставница историје Сања Вујовић, која је повела 20-так ученика да испред Скупштине премијеру „одрже час о антифашизму“. Иначе, Вујовић предаје у Основној школи „Ловћенски партизански одред“ на Цетињу.
Тим поступком Вујовић је прекшила Општи закон о образовању и васпитању, односно радне обавезе из члан 111 став 2. „Наставнику, поред случајева прописаних Законом о раду, престаје радни однос, ако: организује ученике, односно запослене у политичке или религијске сврхе“, наводи се у закону.

Изразили смо и наду да ће Министарство просвјете, науке, културе и спорта покренути поступак утврђивања одговорности, како би се оваква и слична злоупотреба ученика зауставила, што се и догодило: „Покренули смо поступак и чекамо комисију која ће испитати стање и чињенице и на основу става комисије донијећемо коначну одлуку“, рекао је за Побједу директор ове установе Вељко Ђукановић.
Ипак, медији одани палом режиму кренули су у веома опасну замјену теза, покушавајући по ко зна који пут да дезинформацијама „исфабрикују“ нове подјеле и омразе, преносећи како „Министарство тражи да се казни наставница јер је дјецу водила на прославу Дана побједе“.
Наставници цетињске основне школе не приговора се што је са ученицима прославила побједу над фашизмом што би, само по себи, било за сваку похвалу, већ што се са ђацима укључила у политички перформанс пред Скупштином Црне Горе, са ког су се слале политичке и идеолошке поруке премијеру Здравку Кривокапићу.
На снимку је забиљежен је и аплауз присутних, баш у моменту када дјеца са Цетиња предводјена Вујовићком долазе на скуп који премијера Црне Горе означава као „поклоника четничке идеологије“ исл.
Медији билиски ДПС-у смишљено прећуткују овај детаљ и кривотворе факта, сводећи наставницу Сању Вујовић на борца против фашизма, избјегавајући да укажу на овај њен анти-законски чин политизовања малољетника са позиције наставника.
Подсјетимо, учитељица Рада Вишњић из Бара, која је позивала ученике да присуствују молебну у Храму Светог Јована Владимира у Бару, добила је отказ у ОШ „Југославија“. Исти медији који данас здушно бране Вујовић, бројним текстовима и нарученим „колумнама“ нападали су Вишњић, користећи „згоду“ да се острве и на Српску православну цркву.
Прочитајте још:

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


Ako ostane bez posla primiće je Bitanga za savjetnika. Kakve je sam primjerke pokupio u svoju jazbinu.
Možda, ako je plati iz svog džepa. A u džep mu se zmija zavukla, to se zna odavno.
a ucestvovala je u dps setnji u pg? cetinjski list i rtv cetinje to ne spominju u svojim objavama! sto rade profesori komiti kako truju djecu
Antifašisti, šiptati i muslimani, bilo ih je ko na prste jedne ruke. Klali i bili saradnici fašista i nacista, kako je prošao srpski narod na sjeveru, Pljevlja, Rožaje, Bijelo Polje……
Не треба је птогонити! Прво испитати… Слободна је воља и ње и дјеце да оду! И наши су ишли!!!Можда су добре побуде и осуђујемо жену прије времена!
Под хитно том олошу и одрону просвете уручити отказ и не дозволити јој никад више да било ђе предаје , да се никад не понови да ђеца буду злоупотребљавана у политичко -идеолошке сврхе, да се не промовише шовинизам и усташтво !!!!
Тешко нама ко нам учи дјецу.Испран мозак од дпс учитељици па преноси на дјецу.Гдје су родитељи?Шта чекају,да се побуне ко им учи дјецу.Учитељица оправдава паре или стан својим поступцима.Отказ па нек види како је кући сједјети без ичега.На бироу доста професора који чекају по 10-15 година запошљење.Због оваквих они сједе кући.Министарко мичи овј шљам.
Nista me vise ne moze zacuditi od Cetinjana. 1947 god Jovo Kapicic je bio ministar unutrasnjih poslova CG. Antifasista Jovo Kapicic je dao nalog antifasistima :Raku Mugosi,Veljku Milatovicu i Mihailu Saku Brajovicu da uhvate,ziva ili mrtva, saradnika italijanskih okupatora Krsta Zrnova Popovica. U toj akciji su poginuli Krsto Zrnov i Rako Mugosa.
Nikad Jovo Kapicic nije dozvoljavo da se nose maice sa likom Krsta Zrnova.
Najcudnije je sto se na Cetinje slavi Krsto Zrnov,slave se i njegovi egzekutori a slavi se i Jovo Kapicic.
Ajde majcin sine razumi to.
Ne bi me cudilo da se uskoro na Cetinju podigne spomenik Alesandru Pirciu Biroliju.
Ćeraj to na biro
A ćute na skrnavljenje crkve! Toliko o zuvdijanskom ,,antifašizmu“.