IN4S

IN4S portal

(VIDEO) Petković: Šef policije Severne Mitrovice suspendovan jer je stao u odbranu srpskog naroda na KiM

Foto: Kancelarija za KiM

Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je da je Policijski inspektorat u Prištini doneo odluku da suspenduje regionalnog direktora policije Severne Mitrovice Nenada Đurića.

„Da to prevedem na srpski — Aljbin Kurti doneo je odluku da razreši Đurića samo zbog toga što je stao u odbranu srpskog naroda na severu Kosova i Metohije“, rekao je Petković na konferenciji za novinare.

Kurti je ovom odlukom uspeo da pogazi sve što je do sada dogovoreno u Briselu, ocenio je Petković.

„Razlog zbog čega su smenili Đurića je taj što je direktor direktorata na severu KiM stao u odbranu i zaštitu svojih kolega, starešina, Srba, koji su doneli odluku zajedno sa gradonačelnicima četiri opštine na severu KiM i Srpskom listom da ne izdaju nikakve pisane ukore vozačima ‘KM’ registarskih tablica“, kazao je Petković i poručio:

„Neće ni jedan srpski policajac na Kosovu i Metohiji, uključujući i Đurića, da nosi jaram Aljbina Kurtija“.

Petković je dodao da je o svemu obavestio specijalnog predstavnika EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslava Lajčaka.

„Preneo sam Lajčaku da je ovo kršenje svih sporazuma i da je pitanje da li imamo više o čemu da razgovaramo. Rekao sam da smo na početku razgradnje Briselskog sporazuma. Ovim što je uradio Kurti je pogaženo sve dogovoreno u Briselu. Nema Kurti pravo da smenjuje direktora jer ga bira srpski narod na KiM, predlažu ga četiri gradonačelnika sa severa KiM“, naveo je Petković.

Podjelite tekst putem:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *