(ВИДЕО) Галијашевић: Босна је концентрациони логор за Србе и Хрвате!

Џевад Галијашевић, принтскрин
Галијашевић је прокоментарисао тренутну ситуацију у БИХ трвдећи како Странка демократске акције изазива нестабилност и продукује сукобе. Врши притисак на Уставни суд и покушава да умањи права, аутономију и државност Републике Српске које је она добила Дејтонским споразумом.
Прокоментарисао је судије Уставног суда као људе “без правничког знања и без морала који желе да изазову хаос”.
Потенцијални повратак сиријских џихадиста и припадника исламистичке организације “Ал Каида” који су босански држављани и који се враћају заједно са мигрантима изазваће велики хаос у Босни.
“Изетбеговић изазвао кризу комуникације и кризу одгаварања у доба када је на помолу нови мигрантски талас како и уједно и мигранте користио како би променио версе слике ове државе” изјављује Галијашевић.
Босна је у озбиљним проблемима јер се суочава са радикалном исламизацијом.
“Средство исламизације јесу мигранти који су, у ствари поражени војници Ал Каиде и исламске државе, то су исфрустрирани војници и џихадисти који су изгубили рат у Сирији”. Сви они који долазе из Марока и Туниса су илегални азиланти чије се матичне државе не оглашавају али и људи у САД нису способни да овај мигрантски талас спрече.
Читав политички систем САД је радикално верски и у овој странци су људи који су починили разне злочине и фалсификовали диполме али за то никада нису одговарали јер се овде закон не поштује.
I vi ste nasjeli na foru da je ovaj strucnjak. Pa jos i intervinu. Inace licno ga piznajem.
Imas nesto licno protiv Dzevada? Nije mi jasno da li si htio da napises poznajem ili priznajem umjesto greskom ‘piznajem’ ? Dzevad izuzetno dobro poznaje temu bezbjednost na Balkanu i nema mu ravna po tom pitanju, narocito kad se radi o Bosni. Ako ga priznajes kao poznavaoca tog problema svaka cast, a ako ga poznajes i ne cijenis, bice da je zavist u pitanju.
Није то баш тако Џеваде. Република Српска има висок облик државности, Устав, институције предсједника, Скупштине, Владе, има своје границе, полицију и што је најважније лојално становништво. Хрвати су, руку на срце у далеко тежем положају а што се тиче политике, јер им Бошњаци ( пошто су бројнији) ево већ два пута бирају члана предсјеништва Комшића. А којему је забрањен улазак у општине Федерације гдје Хрвати имају власт. Што се тиче односа на најнижем нивоу, ја не видим никаквих проблема међу људима различите мационалности, додуше деси се понекад неки инцидент јер међу 100 људи ћеш увијек наћи неког несоја. То се зове Гаусова кривуља. Но, оно што примјеђујем да се на обичном- међуљуском нивоу Срби и Хрвати далеко више друже и имају пријатељскије односе но што и једни и други имају са Бошњацима. Зашто је то тако, ја незнам.